Turecký Bursaspor si v európskych pohároch nezahrá

Bez názvu
Stanislav Šesták Foto: SITA/AP

NYON 31. mája (WEBNOVINY) – Besiktas Istanbul nie je jediný turecký klub, ktorému Európska futbalová únia (UEFA) v stredu na základe odvolania zmenila tresty za porušenie pravidiel licenčného a finančného fair play. Miernej úpravy sankcií sa dočkal aj Bursaspor.

UEFA prehodnotila rozhodnutie svojej disciplinárnej komisie, ktorá pre finančné problémy potrestala Besiktas pokutou vo výške 500-tisíc eur a vylúčením z dvoch ročníkov svojich súťaží v nasledujúcich piatich rokoch. Odvolací orgán UEFA sa s názorom disciplinárnej komisie nestotožnil a zakázal Besiktasu účasť v pohárových súťažiach len na jeden rok, druhá polovica dištancu je s podmienkou na päť rokov.

Z polmiliónovej pokuty zostala iba stotisícová, ďalších 100-tisíc eur Besiktas zaplatí, ak poruší pravidlá v nadchádzajúcich piatich rokoch. Zamestnávateľ slovenského reprezentanta Filipa Hološka skončil v uplynulom ročníku najvyššej domácej súťaže štvrtý a kvalifikoval sa do Európskej ligy UEFA, ale svojho miesta sa musí vzdať.

To isté platí o piatom Bursaspore, ktorý sa nesmie zúčastniť na jednej súťaži UEFA v nadchádzajúcich štyroch sezónach. Pôvodná pokuta pre klub Stanislava Šestáka vo výške 200-tisíc eur sa znížila na 50-tisíc eur a navyše má podmienečnú platnosť na štyri roky. Proti týmto verdiktom sa dá odvolať už iba na Športový arbitrážny súd v Lausanne.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Filip Hološko