Turistov na Liptove pribúda a míňajú aj viac peňazí

Liptov
Foto: SITA/Gabriel Lipták

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 14. marca (WEBNOVINY) – Turistov na Liptove pribúda a míňajú aj viac peňazí. Ako agentúru SITA informovala Miroslava Korčeková z turistickej organizácie Region Liptov, minulý rok zavítalo na Liptov o 14,6 percenta viac turistov ako v roku 2012, vyše 471-tisíc dovolenkárov pritom minulo za ubytovanie medziročne o 16,5 percenta viac peňazí.

V počte prenocovaní sa vlani dokonca podarilo prekonať aj doposiaľ najúspešnejší predkrízový rok 2008. „Tieto čísla sú výsledkom investícií a zaujímavých aktivít, ktoré sa na Liptove konali počas celého roka. Zároveň sú odrazom vlaňajšej úspešnej a najmä dlhej lyžiarskej sezóny a mimoriadne priaznivého letného počasia,“ povedal predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu Region Liptov a primátor Liptovského Mikuláša Alexander Slafkovský.

Medzi návštevníkmi jednoznačne dominovali Slováci, zo zahraničných trávili dovolenku na Liptove najmä Česi, Poliaci, Ukrajinci a Rusi. „Tieto štatistiky sú dôkazom, že naše aktivity smerom na východné trhy majú zmysel. Nemôžeme sa spoliehať na niekoľko charterových letov, ktoré k nám privezú turistov počas tzv. Zlatého týždňa. V porovnaní s predošlými rokmi k nám zavítalo opäť viac hostí na vlastných automobiloch,“ povedala PR manažérka strediska Jasná Nízke Tatry Zuzana Fabianová.

Dovolenkárov najviac láka Demänovská dolina, ktorá z celkového počtu 1 382 106 prenocovaní zabezpečila takmer tretinu. Napriek tomu, že celý Liptov napočítal vlani o 10 percent viac prenocovaní ako v roku 2012, priemerná dĺžka pobytu sa znížila na necelé tri dni.

„Hostia si zvykli chodiť na kratšie pobyty a radšej ako zostať v regióne týždeň, prídu k nám ešte raz. Veríme, že aj vďaka inovovanému projektu Liptov Region Card, sa pobyty klientov budú predlžovať. Zostať dlhšie by ich mala motivovať bezplatná karta s množstvom zliav a zvýhodnení,“ dodala riaditeľka turistickej organizácie Region Liptov Darina Bartková.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alexander Slafkovský