Turistov začínajú odvážať zo zatopeného Acapulca

Mexico
Foto: SITA/AP

ACAPULCO 18. septembra (WEBNOVINY) – Tisíce vyčerpaných turistov začali letecky opúšťať zatopené mexické dovolenkové stredisko Acapulco, kde ostali uväznení pre povodne.

Mexické úrady využívajú na ich evakuáciu, ktorá sa začala v utorok, komerčné ako aj vojenské lietadlá. Vzdušné sily zároveň privážajú do tichomorského strediska nevyhnutné zásoby, keďže v meste už dochádza k rabovaniu obchodov.

Medzinárodné letisko ako aj dve hlavné diaľnice sú uzavreté po tropických búrkach Ingrid a Manuel, ktoré zasiahli západ a východ krajiny cez víkend. So sebou priniesli silné dažde, záplavy a zosuvy pôdy, ktoré si vyžiadali vo viacerých štátoch už okolo 57 mŕtvych.

Obrazom: Hurikán a búrka zdevastovali Mexiko

Juhozápadný štát Guerrero bičovali dažde štyri dni bez prestávky a voda zaplavila viac než polovicu 680-tisícového Acapulca. V hoteloch mesta ostalo uviaznutých najmenej 40 000 mexických a zahraničných turistov, uviedol starosta Luis Walton.

Aerolínie Aeromexico a Interjet ponúkli, že prostredníctvom špeciálnych letov z Acapulca do Mexika pomôžu dovolenkárom odcestovať. Hoci terminál ostáva pre povodne uzavretý a radar je mimo prevádzky, lietadlá môžu využiť aspoň suché časti pristávacej plochy, uviedol pre médiá riaditeľ civilného letectva Alejandro Argudin. Doteraz odletelo z Acapulca už okolo 600 ľudí.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom