Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Markíza,CME
Foto: Ilustračné foto: SITA/Tomáš Benedikovič
10. januára 2017 KultúraFilm a TV od SITASITA Diskusia()

TV JOJ a Markíza dostali pokuty, zaplatia tisíce eur

BRATISLAVA 11. januára (WebNoviny.sk) – Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) uložila na svojom dnešnom zasadnutí pokutu 5000 eur vysielateľovi MARKÍZA – SLOVAKIA, spol. s r.o. (programová služba TV MARKÍZA).

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Rady Lucia Jelčová, uloženie pokuty bolo dôsledkom porušenia zákona o vysielaní a retransmisii, v časti “ochrana maloletých”, ku ktorému podľa rady došlo druhého júla minulého roku približne o 20:33 odvysielaním programu Zamenení. Ten vysielateľ označil ako nevhodný pre maloletých divákov do 15 rokov.

Pokutu 3319 eur dostal vysielateľ MAC TV, s.r.o. (programová služba JOJ) za porušenie zákona v časti “čestnosť a slušnosť reklamy a telenákupu”, ku ktorému došlo 10. septembra minulého roku odvysielaním upútavky na program Návštevníci.

Takisto pokutu 2000 eur vymerala rada vysielateľovi MAC TV, s.r.o. (programová služba JOJ) za porušenie spomínaného zákona v časti “podmienky umiestňovania produktov do programov”, ku ktorému došlo 13. septembra minulého roku v súvislosti s tým, že v programe Šport porušil povinnosť zreteľne informovať verejnosť o existencii umiestňovania produktov označením na začiatku a konci programu.

Odporúčané články

Od januára musia rádiá hrať ešte viac slovenskej hudby Deväť rádií dostalo výnimku na hranie slovenskej hudby

Témy

Diskusia

tak Spravne by bolo za opakovane porusovanie zakona taketo TV zrusit. Zavrite tú úbohú, násilnú a smiešnu propagandu ... To ešte niekto žerie ten odpad ??? "...TV JOJ a Markíza dostali pokuty ..." cams kurzové sázení, velmi spolehlivé informace : ventese.blogspot.cz reklamy miesto riadneho programu - za to platíme koncesionárske poplatky + poplatky operátorom za šírenie signálu. Tieto americké televízie navyše neplatia štátu takmer žiadne dane. Pedro Vybavia to tým ,že bude častejšie reklama.Však výrobu tích blbín im niekto platiť musí!
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Film a TV

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...