Tvorcovia Hviezdnych vojen prezradili mená niektorých postáv

Harrison ford hviezdne vojny starwars
Zľava Harrison Ford, Carrie Fisher a Mark Hamill ako postavy z Hviezdnych vojen z roku 1977. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 12. decembra (WEBNOVINY) – Tvorcovia očakávanej snímky Star Wars: The Force Awakens prezradili prostredníctvom výmenných kartičiek mená postáv, ktoré sa objavili v traileri filmu zverejnenom začiatkom decembra. Postava, ktorú hrá John Boyega, sa podľa popisu na kartičke volá Finn.

Jeho kolegyňa Daisy Ridley zasa stvárňuje Rey, kým Oscar Isaac sa v siedmej časti Hviezdnych vojen predstaví ako Poe Dameron. Výmenné kartičky tiež uvádzajú, že bojovník v čiernom plášti s kapucňou a so svetelným mečom nesie meno Kylo Ren. Gúľajúci sa robot získal označenie BB-8.

Aj napriek netradičnému odhaleniu mien niektorých postáv, tvorcovia naďalej držia v tajnosti, koho v očakávanej snímke stvárnia Lupita Nyong’o, Andy Serkis, Gwendoline Christie, Adam Driver, Domhnall Gleeson či Max von Sydow. Príbeh snímky Star Wars: The Force Awakens by sa mal odohrávať 30 rokov po udalostiach z filmu Star Wars: Epizóda VI – Návrat Jediov (1983). V novinke sa okrem spomínaných predstavia aj Harrison Ford, Carrie Fisher a Mark Hamill. O réžiu sa postaral J. J. Abrams. Slovenská premiéra siedmej epizódy Hviezdnych vojen je predbežne naplánovaná na 17. decembra 2015.

Výmenné kartičky spoločnosti Topps ponúkali zobrazenia športovcov, komiksových postáv ale i iných tém a stali sa vášňou pre rôznych zberateľov. Okrem obrázka obsahujú aj popis a krátky text. Prvé výmenné kartičky venované Hviezdnym vojnám vznikli v roku 1977, keď mala premiéru prvá časť filmovej sci-fi ságy.

Informácie pochádzajú z webových stránok www.insidemovies.ew.com, www.aceshowbiz.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Harrison Ford