Tvorcovia seriálu Hra o tróny oznámili mená nových hercov

Hra o tróny
Príbeh Hry o tróny sa odohráva vo fiktívnom svete Siedmich kráľovstiev na kontinentoch Západozem a Essos, kde v období podobnom stredoveku bojuje o Železný trón niekoľko urodzených rodín. Foto: kinema.sk

BRATISLAVA 26. júla (WEBNOVINY) – Tvorcovia amerického seriálu Hra o tróny (2011) oznámili mená deviatich nových účinkujúcich, ktorí sa objavia v jeho nasledujúcej sezóne. Stalo sa tak v piatok 25. júla počas tlačovej besedy na komiksovom festivale Comic Con v americkom San Diegu.

Ako oznámila televízia HBO, v seriáli si zahrá aj Jonathan Pryce, ktorý stvárni náboženského vodcu. Na zozname nových tvári sa tiež objavili herečky Nell Tiger Free, Keisha Castle-Hughes, Jessica Henwick, Rosabell Laurenti Sellers a herci Toby Sebastian, Alexander Siddig, DeObia Oparei a Enzo Cilenti.

Video: Game Of Thrones „The Game Begins“

Príbeh Hry o tróny sa odohráva vo fiktívnom svete Siedmich kráľovstiev na kontinentoch Západozem a Essos, kde v období podobnom stredoveku bojuje o Železný trón niekoľko urodzených rodín. Blíži sa však zima, ktorá môže trvať dlhé roky.

Dej sa začína v čase, keď sa za slabo stráženou severnou Stenou aktivizuje armáda nekorunovaného kráľa Mancea Raydera a tiež desiví Bieli chodci. Za morom zas krásna Daenerys Targaryen túži po tróne, ktorý jej rodine patril dlhé roky a na dosiahnutie svojho cieľa má nebezpečnú zbraň – tri draky. Piatu sezónu seriálu uvedú v roku 2015.

Jonathan Pryce

je rodákom z Walesu. Začínal ako divadelný herec, no časom prerazil aj vo filme. Prelomovou sa preňho stala snímka Brazil (1985). Pryce sa potom objavil napríklad vo filmoch Dobrodružstvá Baróna Prášila (1988), Glengarry Glen Ross (1992), Vek nevinnosti (1993), Carrington (1995), Evita (1996), Zajtrajšok nikdy nezomiera (1997), Ronin (1998), Aféra s náhrdelníkom (2001) alebo G.I. Joe (2009).

Zahral si aj v prvých troch častiach série Piráti Karibiku s podtitulmi Prekliatie Čiernej perly (2003), Truhlica mŕtveho muža (2006), Na konci sveta (2007). Na konte má nominácie na Zlatý glóbus a Emmy za snímku Barbari pred bránami (1993). Na Emmy ho nominovali aj za účinkovanie v seriáli Cranford (2007).

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom