Tvrdenia, že riešením je iba masívne očkovanie, sú klamstvom. Ostro zaútočil Matovič na odborníkov (video)

VLÁDA: Rokovanie 66. schôdze
Premiér Igor Matovič počas tlačovej konferencie v rámci rokovania 66. schôdze vlády SR. Bratislava, 13. január 2021. Foto: SITA/Úrad vlády SR.
  • aktualizované 13. januára 16:53

Tvrdenia odborníkov o tom, že cestou pre Slovensko je iba masívne očkovanie a nie masívne testovanie na koronavírus, sú klamstvom a odborníci to vedia. Pred stredajším rokovaním vlády to povedal premiér Igor Matovič (OĽaNO).

Viac o téme: Koronavírus

„Odborníci tvrdia, že plošné testovanie má zmysel v ohniskách nákazy, ale Slovensko je jedno veľké ohnisko. Nežime v ilúzii, že máme na výber. Nech všetci tí múdri ľudia vyrobia vakcíny a zaočkujeme celé Slovensko za tri dni,” dodal Matovič.

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) po rokovaní vlády k tejto téme povedal, že súčasná podoba lockdownu a navrhnuté opatrenia boli prijaté na základe stanoviska odborníkov na Ústrednom krízovom štábe (ÚKŠ). „My nemôžeme mať na ÚKŠ, alebo na vláde, alebo na konzíliu odborníkov, alebo na pandemickej komisii všetkých odborníkov sveta ani všetkých odborníkov Slovenska,” povedal Mikulec.

Doplnil, že keď sa konkrétnych ľudí pýtal, ako si predstavujú inú formu lockdownu, tak len „pokrčili plecami” a nevedeli odpovedať. „Takže ja teraz veľmi nerád počúvam tieto vyjadrenia a musím byť aj kritický k niektorým kváziodborníkom,” dodal.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor Matovič
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti