Twilight na čele nominácii People's Choice Awards

Twilight
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 10. novembra (WEBNOVINY) – Film Twilight sága: Zatmenie a jeho herecké obsadenie v utorok ovládli nominácie na People’s Choice Awards. Zo sveta hudby a televízie boli nominované speváčky Katy Perry či Lady Gaga a tiež raper Eminem. Televízny hudobný seriál Glee a jeho herci získali päť nominácií. Tieto boli zostavené na základe 35 miliónov hlasov amerických fanúšikov a fanúšičiek pop-kultúry. Slávnostné udeľovanie People’s Choice Awards sa bude konať 5. januára v Los Angeles a moderovať ho bude americká herečka a speváčka Queen Latifah.

Twilight sága: Zatmenie bude súťažiť v kategórii o Najobľúbenejší film so snímkou Alica v krajine zázrakov, trilerom Počiatok v hlavnej úlohe s Leonardom DiCapriom, akčným filmom Iron Man 2 a animovaným rodinným filmom Toy Story 3: Príbeh hračiek. Všetci traja hlavní predstavitelia Twilight ságy Kristen Stewart, Robert Pattinson a Taylor Lautner sú nominovaní v kategóriách Najobľúbenejší filmový herec či herečka a spoločne získali tiež nomináciu ako Najlepší herecký tím. Pattinson a Stewart spolu s bývalými hercami televízneho filmu High School Musical Vanessou Hudgens and Zacom Efronom, či Emmou Watson z Harryho Pottera získali nominácie aj v kategórii Najlepší filmový herec mladší ako 25 rokov. Angelina Jolie je jedinou ženskou kandidátkou v kategórii Akčná hviezda za úlohu špiónky v trileri Salt. Snímka o Facebooku Sociálna sieť získala nomináciu v kategórii Najlepší dramatický film. Britney Spears a Neil Patrick Harris sú nominovaní v kategórii Najobľúbenejšia hosťujúca celebrita televíznej šou za svoje vystúpenia v seriáli Glee. Medzi nominovanými v kategóriách Najobľúbenejší televízny komediálny a dramatický seriál sa už tradične objavili obľúbené Gossip Girl, Upírske denníky, Klinika Grace, Ako som spoznal vašu mamu a Dva a pol chlapa.

Fanúšikovia a fanúšičky môžu hlasovať online na webovej stránke www.PeoplesChoice.com. Hlasovanie vo väčšine kategórii sa skončí 7. decembra.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Angelina JolieBritney SpearsKristen StewartLady GagaRobert PattinsonTaylor Lautner