Týždeň modrého gombíka pomôže deťom v Mauritánii

Modrý gombík
Dobrovoľníčky, predávajú okoloidúcim modré gombíky ako symbol zemegule, detstva a spájania sa. Foto: SITA/Tomáš Benedikovič

BRATISLAVA 9. mája (WebNoviny.sk) – Verejná zbierka na pomoc deťom s názvom Týždeň modrého gombíka, ktorú už po dvanásty raz organizuje UNICEF Slovensko, tento rok pomôže deťom v Mauritánii. Do pokladničky budú môcť ľudia prispieť v týždni od 16. do 22. mája v uliciach slovenských miest. Dobrovoľníci UNICEF-u darcov odmenia symbolickou nálepkou s motívom modrého gombíka.

„Výnos z tohtoročnej zbierky sme sa rozhodli venovať na podporu programov na riešenie detskej podvýživy v Mauritánii. Tieto projekty sme finančne podporili aj vďaka vianočnej zbierke, no vzhľadom na pretrvávajúcu nepriaznivú situáciu v krajine považujeme za dôležité v tejto podpore pokračovať,“ uvádza na svojej internetovej stránke UNICEF Slovensko.

Mauritánia je jednou z krajín afrického regiónu Sahel, ktorý zasiahli problémy vyplývajúce z klimatických zmien. V dôsledku dlhodobého sucha vznikli výrazné problémy v zásobovaní vodou a problematické je aj zabezpečovanie potravy pre obyvateľov, zvlášť pre deti. V krajine je podľa UNICEF-u ohrozených podvýživou viac ako milión detí, vyše desať percent detí sa nedožije piatich rokov. „Už vďaka dvom eurám dokážeme zabezpečiť dennú dávku terapeutickej stravy pre jedno dieťa,“ píše UNICEF. Podporiť zbierku Modrý gombík možno počas celého roka na stránke www.unicef.sk/modrygombik.

Týždeň modrého gombíka je celoslovenská kampaň, ktorú organizuje UNICEF Slovensko každý rok v máji. Zbierka je venovaná vždy inej oblasti a krajine, v ktorej deti čelia obrovským a často existenčným problémom. Organizácia UNICEF Slovensko vyzbierala vlani v rámci tejto kampane pre deti v zemetrasením postihnutom Nepále 46 342 eur.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie UNICEF Detský fond OSN