Týždeň očami Pavla Urbana: Milujte sa a množte sa! Matovič už vie, ako to zaplatiť

Igor Matovič
Expremiér a minister financií Igor Matovič. Foto: SITA/Branislav Bibel.

Za posledné dva týždne sme si zvykli, že denné spravodajstvo sa stáva takmer nudné, bez žiadnych škandálov a útokov. Expremiér Igor Matovič však nespí.

Prekvapil koncom týždňa návrhom na prudké zvýšenie rodičovského príspevku. Samozrejme, chce tým načrieť do peňaženiek nás všetkých.

Konečne sme sa dozvedeli, čo sa píše v zmluve o nákupe ruskej vakcíny Sputniku V. Nič lichotivé, meno Zuzany Baťovej je v očiach verejnosti očistené, u Matoviča však nie.

Expremiér chce pomôcť pri rodení detí

Expremiér chce pomôcť pri rodení detí. Nebojte sa, zatiaľ iba finančne. Dúfam, že nepôjde ďalej a nebude na sociálnej sieti vysvetľovať, ako sa to robí. „Ja pripravím plán finančný … a vy zatiaľ nezabúdajte na podstatné – milujte sa a množte sa,“ napísal Igor Matovič vo svojom statuse.

Vzhľadom na to, že je štátna pokladnica prázdna, jediný spôsob je zvýšiť dane, konkrétne DPH. Hurá, všetci občania Slovenska mu budú tlieskať, keď v obchode zaplatia viac.

Samozrejme, schváliť to musí parlament, ale to nebude problém. Najmilší koaličný partner, ktorý akože bojuje za rodinu a tých, ktorí sú vo väzbe, to určite podporí.

Pripojí sa aj väčšina poslancov OĽaNO, veď už v parlamente prichádzali so „skvelými“ nápadmi, ako zvýšiť pôrodnosť. Hlasov bude síce stále málo, ale sú tu existujúci a bývalí kotlebovci a dve strany, ktoré v názve majú sociálna demokracia – Hlas a Smer.

Presvedčený som, že Matovič počíta s tým, že zahlasujú za jeho návrh, aj keď ich priamo neosloví. Čo na tom, že sa znovu vrátime do obdobia príchodu Sputnika V na Slovensko, teraz už nie je premiérom a prečo neurobiť niečo zlé tým, ktorí ho o toto kreslo pripravili.

Týmto akoby chcel urýchliť snahu Petra Pellegriniho a Roberta Fica o predčasné voľby. Prečo by sa trápili s nejakým referendom, keď to Matovič môže zariadiť jedným hlasovaním v Národnej rade SR.

Mamičky sa z 200 eur mesačne na každé dieťa potešia, ale čo mu na to povedia napríklad dôchodcovia, ktorí pri každej návšteve obchodu zaplatia o 5 percent viac. Priam sarkasticky vyznieva, že svoj návrh prezentoval na sviatok pracujúcich, ktorí tiež doplatia na jeho návrh.

To je Matovič, urazený, samoľúby, ktorému všetci chcú krivdiť. Vždy pripravený na pomstu, aj za cenu, že za to všetci zaplatíme. Tí vo väzbe sa už tešia, že čoskoro budú na slobode, lebo práve ich priatelia možno prídu k moci. Fico už naznačil, že ihneď urobí poriadky.

Zmluva o nákupe Sputniku V nie je dobrou vizitkou Krajčího

Slovenská verejnosť sa týždne dožadovala zverejnenia zmluvy o nákupe ruskej vakcíny Sputnik V. Matovič sa stále vyhováral, že to nie je možné, ale nový premiér, ako aj minister zdravotníctva, ukázali opak. Z jej obsahu je zrejmé, prečo sa Marek Krajčí a Igor Matovič zdráhali zverejniť, čo s Rusmi dohodli.

Nebudem tu rozoberať jej jednotlivé časti, ale kto by už napríklad podpísal, že celú zodpovednosť za tovar, o ktorom sa veľa nevie, nesie kupujúci. Možno len Krajčí so súhlasom Matoviča, lebo sa to v čase klesajúcich preferencií hodilo.

Snaha bola stoj čo stoj dostať vakcínu na Slovensko bez ohľadu na možné dôsledky, či už zdravotné, ale predovšetkým finančné.

Zmluva zároveň ukázala, že Matovič, jemne povedané, nehovoril pravdu, pokiaľ ide o testovanie vakcíny na Slovensku. V zmluve sa totiž vôbec nespomína, že to možno urobiť iba v certifikovanom laboratóriu OMCL.

Práve toto bol jeden z hlavných argumentov útokov expremiéra na šéfku Štátneho ústavu na kontrolu liečiv Zuzanu Baťovú. Zverejnenie zmluvy ju očistilo, ale Matovič si to určite ešte stále neuvedomil.

Normálne by bolo, keby sa aspoň ospravedlnil, ale to od neho nemôžeme očakávať. Radšej si vymyslí ďalší nepravdivý argument, len aby dokázal, že má pravdu. Myslím si, že je na čase, aby z politiky odišiel. Určite si mnohí vydýchnu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor MatovičMarek KrajčíPeter PellegriniRober FicoZuuzana Baťová
Firmy a inštitúcie Hlas-SDNárodná rada SROĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSMER-SDŠÚKL Štátny ústav pre kontrolu liečiv