Týždeň očami Pavla Urbana: Sme krajina vyvolených. Holý, Cibulková a jej manžel... kto je ďalší?

Cibulkova
Bývalá tenistka Dominika Cibulková spolu s manželom sa nechali prednostne zaočkovať. Reprofoto: IG Dominika Cibulkova, www.instagram.com

Posledný deň v týždni akoby pravidelne prinášal informácie, ktoré rozrušia slovenskú verejnosť. Tentoraz pozornosť zaujala správa, že prednostne bola očkovaná proti COVID-19 aj bývala tenistka Dominika Cibulková a jej manžel.

Predtým v negatívnom slova zmysle zaujala aj informácia o návštevách rodiny vicepremiéra Štefana Holého vo Veľkej Británii. Samozrejme, v rozpore s nevyhnutnými protipandemickými opatreniam. Vďaka výnimke od hlavného hygienika.

Kotlebovci sa zase zviditeľnili návrhom novely, ktorou by sa zo zákona vypustili trestné činy extrémistického charakteru.

Máme začiatok nového roka, ale nič sa nezmenilo. A ešte sa máme na čo tešiť.

Vláda sľúbila transparentnosť, dodržiavať sa jej ju nedarí

Politické strany, ktoré tvoria vládu, priviedol na výslnie aj sľub, že na rozdiel od predošlej moci, budú robiť všetko transparentne a nebude vyvolených. Dodržiavať sa im to ale akosi nedarí.

Týždne nechcel vicepremiér Štefan Holý vysvetliť, či pri návrate z Veľkej Británie dodržiaval platné protiepidemiologické opatrenia. Novinári sa pýtali, nikto však nechcel povedať pravdu. Až sa vymyslelo riešenie, údajne mal výnimku. Podľa premiéra Holý len trochu naťahoval novinárov a nič sa nedeje. Ale malo by sa!

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dominika CibulkováŠtefan Hollý
Firmy a inštitúcie ĽSNS