Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Knižnica
Foto: Thinkstock
24. februára 2016 SprávySlovensko od WBN/PRSITA Diskusia()

Týždeň slovenských knižníc plný rozličných podujatí

BRATISLAVA 24. februára 2016 (WBN/PR) – Kultúrne zariadenie Bratislavského samosprávneho kraja Malokarpatská knižnica v Pezinku pozýva na podujatia počas Týždňa slovenských knižníc, ktoré sa začnú 1. marca 2016.

„Týždeň slovenských knižníc so sebou prináša zaujímavé podujatia, do ktorých sú zahrnuté všetky vekové kategórie. A aj takýmto spôsobom môžeme podporovať a pestovať väčší záujem o knihy nielen u najmladších čitateľov,“ pochválil projekt bratislavský župan Pavol Frešo.

Týždeň slovenských knižníc sa oficiálne začne v pondelok 29. februára v Banskej Bystrici a od utorka 1. marca do soboty 5. marca bude maratón podujatí pokračovať v Malokarpatskej knižnici v Pezinku, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja.

Počas Týždňa slovenských knižníc sú pre deti, žiakov, študentov, ale aj pre verejnosť pripravené rôzne podujatia. Napríklad čitateľské stretnutie, besedy s Kamilom Peterajom či Ľubomírom Feldekom, vernisáž výstavy fotografií MUDr. Martina Bibzu – Nemocnica v MarialLou, Južný Sudán či Knižná hliadka, ktorá bude odovzdávať záložku všetkým čítajúcim. Tá zároveň poslúži aj ako voľná vstupenka do knižnice. V rámci Týždňa slovenských knižníc budú dokonca odpustené sankčné poplatky za upomienky.

Program pre študentov a verejnosť:

1. 3. 2016 o 17:00 hod. Beseda s Ivetou Papcunovou, autorkou knihy Skvelé recepty pre telo

aj dušu v čitárni Malokarpatskej knižnice v Pezinku

1. 3. 2016 o 10:00 hod. Za náruč kníh – čitateľské stretnutie pre seniorov – klientov DSS Pezinok

2. 3. 2016 o 17:00 hod. Nemocnica v MarialLou, Južný Sudán – vernisáž výstavy fotografií

MUDr. Martina Bibzuv priestoroch Malokarpatskej knižnice v Pezinku

3. 3. 2016 o 17:00 hod. Zakázané prózy Vladimíra Mináča: beseda s Pavlom Matejovičom a Ľubomírom Feldekomv čitárni Malokarpatskej knižnice v Pezinku

4. 3. 2016 o 17:00 hod. Beseda s Kamilom Peterajomv čitárni Malokarpatskej knižnice v Pezinku

Program pre deti, žiakov a verejnosť:

1. 3. 2016 o 10:00 hod. Beseda s Petrou Nagyovou-Džerengovou, autorkou knihy Klára a Tityv oddelení pre deti a mládež Malokarpatskej knižnice v Pezinku

2. 3. 2016 o 10:00 hod. Slávnostné vyhodnotenie Literárno-výtvarnej súťaže za rok 2015

v oddelení pre deti a mládež Malokarpatskej knižnice v Pezinku

3. 3. 2016 o 10:00 hod. Jarný maratón s knihou: Mimi a Líza 2. Spoločné podujatie verejných knižníc Bratislavy a Pezinka v oddelení pre deti a mládež Malokarpatskej knižnice v Pezinku

4. 3. 2016 o 10:00 hod.Ako sa rodí písmenko – beseda s manželmi Szegényovcami, grafickými

dizajnérmi a typografmi v oddelení pre deti a mládež Malokarpatskej knižnice v Pezinku

Odporúčané články

Kusý oznámil kandidatúru na post bratislavského župana Krajskí poslanci žiadajú Freša, aby odvolal Keselého

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...