U2 možno vystúpia v Česku, koncert pripravuje charita

U2 bono
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 6. mája (WEBNOVINY) – Diecézna ostravsko-opavská charita pripravuje koncert írskej rockovej kapely U2 v Českej republike.

Termín koncertu, ktorý by sa mal uskutočniť na letisku v Mošnove, nie je zatiaľ známy.

„Základné požiadavky sú už dohodnuté. Detaily a podpis zmluvy riešime priamo s manažérom kapely Paulom McGuinnessom. Ten by mal v nasledujúcich mesiacoch prísť do Česka. Kapela už má niekoľko podobných akcií za sebou. Zatiaľ ale nemôžem presne povedať, či by sa ich vystúpenie konalo v roku 2013 alebo 2014,“ uviedol pre iDNES.cz pracovník spomínanej charity a jeden z organizátorov koncertu Filip Habrman s tým, že ďalšie podrobnosti o koncerte zverejnia až po dohode s manažmentom kapely.

Zatiaľ jediný koncert v Českej republike odohrali U2 v roku 1997 v rámci turné PopMart na Strahovskom štadióne v Prahe pred 80-tisíc fanúšikmi.

U2 patria k najúspešnejším kapelám na svete. Na konte majú dvanásť štúdioviek a hity ako Sunday Bloody Sunday, One, With or Without You či Where the Streets Have No Name. Podľa neoficiálnych odhadov predali viac ako 150 miliónov albumov.

Vlani v júli ukončili svetové turné U2 360°, ktoré sa do hudobných dejín zapísalo ako najnavštevovanejšie a najziskovejšie v histórii. Kapela združená okolo speváka Bona absolvovala od 30. júna 2009 do 30. júla 2011 dovedna 107 koncertov, ktoré im vyniesli vyše 720 miliónov amerických dolárov.

Na ich vystúpenia prišlo celkovo viac ako 7 miliónov ľudí. Informácie pochádzajú z webstránky www.idnes.cz a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom