Učiteľ dal žiakom nezvyčajnú domácu úlohu, zaujala celý svet

Leto, bazén, horúčavy
Foto: SITA, AP

RÍM 10. júna (WEBNOVINY) – Učiteľ v Taliansku sa rozhodol dať deťom na leto dobrovoľnú domácu úlohu. Netradičné zadanie sa začalo šíriť internetom rýchlosťou blesku.

Učiteľ dal žiakom nezvyčajnú domácu úlohu, zaujala celý svet
Foto: today.it

Letné prázdniny v slnečnej krajine sa začínajú už v polovici júna a potrvajú do polovice septembra. Učiteľ Cesare Cata sa rozhodol žiakom strednej školy dať domácu úlohu. Namiesto nudných a náročných úloh však zvolil iný prístup – žiakom dal zoznam 15 „úloh“, ktoré im odporúča v lete vyskúšať.

„Aspoň raz vstaňte skôr a choďte si pozrieť východ slnka,“ píše Cata v zozname. Okrem toho žiakom odporúča, aby išli na prechádzku pri mori a premýšľali pritom o veciach, ktoré v živote milujú, alebo aby bez hanby tancovali kedykoľvek, keď na to dostanú chuť, lebo „leto je tanec a bolo by hlúpe nezúčastniť sa ho“.

Inšpirujúci učiteľ nechce, aby žiaci úplne zabudli na vedomosti, okrem snívania o tom, aký chcú viesť život, im odporúča, aby veľa čítali a čo najviac používali vedomosti, ktoré sa za posledný rok naučili. „Čím viac vieš povedať, tým viac dokážeš myslieť. Čím viac myslíš, tým si slobodnejší,“ tvrdí učiteľ.

Jeho „domáca úloha“ sa na internete rozšírila obrovskou rýchlosťou a ľudia nešetrili pozitívnymi reakciami. „Kiež by som mala učiteľa ako on. Niekoho, kto by podporil rozjímanie a zamýšľanie sa nad sebou samým,“ napísala jedna z užívateliek sociálnej siete. „Toto je domáca úloha na celý život, nie na leto,“ dodala ďalšia.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom