Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. júla 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia(3)

Učiteľ Žarnay neuspel, polícia odmietla stíhanie na akadémii

KOŠICE 10. júla (WEBNOVINY) – Polícia odmietla začať trestné stíhanie na základe trestného oznámenia Ota Žarnaya na neznámeho páchateľa pre podozrenie z nehospodárneho nakladania s finančnými prostriedkami a na netransparentný výber poskytovateľa právnych služieb na Obchodnej akadémii Polárna Košice.

Ako vo štvrtok informoval Oto Žarnay, košické Obvodné oddelenie Policajného zboru Nad Jazerom mu zaslalo vyjadrenie k jeho trestnému oznámeniu, ktoré podal ešte 13. marca spolu s poslancom NR SR Jánom Mičovským a Miroslavom Kadúcom. Žarnay a spol. chcú podať voči uzneseniu sťažnosť.

Riaditeľ obvinenia odmietol a to stačilo

V uznesení obvodné oddelenie polície uvádza, že trestné oznámenie na neznámeho páchateľa za netransparentný výber poskytovateľa právnych služieb a nehospodárne nakladanie s finančnými prostriedkami vo výške 5350 eur odmieta.

Polícia vypočula riaditeľa Petra Ivana, ktorý ako štatutárny zástupca školy všetky obvinenia odmietol. V odôvodnení uznesenia polícia uvádza, že nebolo preukázané žiadne protiprávne konanie a v danom prípade sa riaditeľ Peter Ivan nedopustil prečinu machinácie pri verejnom obstarávaní.

Trestné oznámenie Ota Žarnaya obsahovalo aj podozrenie z prečinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku. V uznesení sa uvádza, že orgány činné v trestnom konaní skúmajú v samostatnom trestnom konaní, či bol spáchaný tento skutok.

Hlavný kontrolór zistil porušenie zákonov

Porušenie zákonov pri verejnom obstarávaní ako aj nehospodárne nakladanie s finančnými prostriedkami konštatovala aj kontrola hlavného kontrolóra Košického samosprávneho kraja Vojtecha Farkaša.

Správu z kontroly zaslal kontrolór ako podnet na Správu finančnej kontroly. “Podanie hlavného kontrolóra Košického samosprávneho kraja Vojtecha Farkaša o podozrení z nehospodárneho nakladania s finančnými prostriedkami na Obchodnej akadémii Polárna Košice je v štádiu analýzy predloženého spisového materiálu,” odpovedal dnes agentúre SITA vedúca odboru Správy finančnej kontroly Košice Ivana Urdzíková.

Odporúčané články

Riaditeľ školy, ktorého stíhali za úplatok, je na slobode Polícia preverí košickú akadémiu, kde sa mali brať úplatky

Témy

Diskusia

Je to jasný signál : "Drž hubu a krok." Nikto Toto je súčasný stav celej spoločnosti. Nech sa nikto z úradníkov nečuduje, že občania kašľú na zákony, lebo to bude pokračovať naďalej. Zákon padajúceho ho . . a, alebo ryba smrdí od hlavy. Všetci potentáti z histórie až do súčasnosti... Už je to len v rukách p. prezidenta. Mal by požiadať premiéra o výmenu ministra spravodlivosti.Načo máme ministra,keď nemáme spravodlivosť? To by sme mohli mať aj ministra námorníctva.More tiež nemáme.
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Ankety

Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?

Aktuálne témy

najAPPKY.sk

Mňamky-recepty

NAJKY.sk

DRAN.sk

Podnikam.sk

Autolike.sk

Dámskajazda

Byvanie je hra

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...