Učiteľka (65) porodila štvorčatá, doma má ďalších 13 detí

Učiteľka (65) porodila štvorčatá, doma má ďalších 13 detí
Foto: Ilustračné foto, WN

Berlín 25. mája (WEBNOVINY) – Učiteľka z Berlína, ktorá je matkou 13 detí, porodila štvorčatá. Traja chlapci a jedno dievča prišli na svet uplynulý týždeň cisárskym rezom v berlínskej nemocnici. Nemka sa vo veku 65 rokov stala najstaršou ženou na svete, ktorá kedy porodila štvorčatá.

Matka 13 detí zažila šok, vo veku 65 rokov čaká štvorčatá
Foto: Twitter/RTL

Televízna stanica RTL informovala, že štyria novorodenci majú veľkú šancu prežiť. Keďže však prišli na svet prišli v 26. týždni tehotenstva, nemožno vylúčiť ani prípadné komplikácie.

Učiteľka ruského a anglického jazyka Annegret Raunigk sa rozhodla podstúpiť umelé oplodnenie po tom, ako ju jej deväťročná dcéra Leila neustále prosila o mladšieho súrodenca. Nemka od roku 2014 podstúpila niekoľko pokusov o umelé oplodnenie. Keď jej lekári začiatkom roka oznámili, že čaká štvorčatá, zostala v šoku.

„Keď mi lekári povedali, že deti budú štyri, musela som sa nad tým zamyslieť. Bol to určite šok. Ultrazvukové vyšetrenie však hovorilo jasne,“ uviedla žena, ktorá sa teraz bude starať o 17 detí a sedem vnúčat.

Rozhodnutie seniorky vyvolalo v krajine búrlivú kritiku, žena však morálnu dilemu ohľadom tehotenstva v pokročilom veku nerieši. „Aký má byť 65-ročný človek? Asi sa vždy musí zmestiť do nejakých klišé. Ja to považujem za veľmi únavné. Každý si tieto veci musí rozhodnúť sám,“ uviedla pre televíziu RTL.

Najstaršia dcéra Berlínčanky má už 44 rokov, najmladšie štvorčatá majú šesť dní a zatiaľ sú v poriadku.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom