Aktualizované: Minister Gál potvrdil zmiznutie spisu v Kočnerovej kauze Technopol

Marián Kočner
Podnikateľ Marián Kočner. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková.
  • aktualizované 23. októbra 14:00

BRATISLAVA 23. októbra (WebNoviny.sk) – Minister spravodlivosti Gábor Gál potvrdil zmiznutie približne 300 strán spisu týkajúceho sa kauzy Technopol.

Ako ďalej povedal novinárom po návšteve Okresného súdu Bratislava I, vo veci podáva trestné oznámenie na neznámeho páchateľa.

Časť materiálu by mohli zrekonštruovať

Podľa Gála bude po prešetrení celej veci vyvodená aj personálna zodpovednosť. Dodal, že časť materiálu by mohla byť zrekonštruovaná na základe elektronických záznamov.

Podľa stanoviska predsedníčky Okresného súdu Bratislava I Anny Kašajovej zákonný sudca v tejto veci oznámil informáciu o chýbajúcej časti spisu predsedníčke súdu 10. októbra.

„Dňa 12. októbra predsedníčka Okresného súdu Bratislava I vydala pokyn na rekonštrukciu spisu v zmysle Vyhlášky Ministerstva spravodlivosti SR č. 543/2005 (Spravovací a kancelársky poriadok). V tomto čase prebieha prešetrovanie predmetnej veci,“ uvádza sa v stanovisku ktoré agentúre SITA poskytol hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak.

Až po ukončení prešetrenia bude podľa Kašajovej možné podrobne informovať o jeho výsledku.

O kauze Technopol písal aj Kuciak

O zmiznutí približne troch stoviek strán zo spisu v kauze Technopol z Okresného súdu Bratislava I informoval ako prvý denník SME.

Kauza Technopol sa týka sporov o majetok v hodnote približne 20 miliónov eur. O akcie spoločnosti Technopol Services sa sporili manželia Pavel a Denisa P. Záležitosť vyšetrovala aj polícia, ktorá v prípade vzniesla obvinenia z krádeže akcií a legalizácie príjmov z trestnej činnosti.

O kauze písal aj zavraždený novinár Ján Kuciak, pričom sa v súvislosti so záležitosťou spomínalo aj meno podnikateľa Mariana K. Tomu podľa medializovaných informácií prišlo na účet približne pol milióna eur z danej spoločnosti.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Gábor GálJán KuciakMarián Kočner
Firmy a inštitúcie MS Ministerstvo spravodlivosti SR