Udeje sa brexit? U nás tomu najviac veria voliči Kotlebu

Brexit
Najviac v zotrvanie krajiny v únii veria voliči SMK, konkrétne 50 percent z nich. Foto: ilustračné, Thinkstock

BRATISLAVA 9. júna (WebNoviny.sk) – Slováci tesne veria v zotrvanie Veľkej Británie v Európskej únii. Vyplýva to z prieskumu, ktorý formou osobného dopytovania sa uskutočnila agentúra FOCUS 3. až 9. mája na vzorke 1003 respondentov, ktorí reprezentujú populáciu SR vo veku nad 18 rokov z hľadiska pohlavia, veku, vzdelania, národnosti, veľkostných kategórií sídiel a krajského členenia.

Respondentov sa agentúra pýtala: „V júni sa vo Veľkej Británii uskutoční referendum o zotrvaní krajiny v Európskej únii. Ako podľa vás dopadne toto referendum – väčšina voličov bude hlasovať za zotrvanie krajiny v EÚ alebo väčšina voličov bude hlasovať za vystúpenie krajiny z EÚ?“

V zotrvanie krajiny v únii verí podľa prieskumu 41,4 percenta respondentov. Naopak, 39,9 percenta opýtaných si myslí, že Británia z únie vystúpi. Na otázku nevedelo odpovedať 18,6 percenta opýtaných.

Najviac v zotrvanie krajiny v únii veria voliči SMK, konkrétne 50 percent z nich. Nasledujú voliči Smeru-SD a OĽaNO-NOVA, spomedzi ktorých verí v zotrvanie krajiny v EÚ rovnako 48 percent.

Naopak, vo vystúpenie veria najviac voliči strany Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko, konkrétne 62 percent z nich. Nasledujú voliči SNS (55 percent) a OĽaNO-NOVA (42 percent).

Briti budú rozhodovať o svojom zotrvaní v Európskej únii. Chceli by ste, aby ostali?

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom