Udeľovanie medzinárodných cien Emmy ovládla Veľká Británia

Bianca Krijgsman
Holanďanka Bianca Krijgsman sa stala najlepšou herečkou. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 25. novembra (WEBNOVINY) – Na 42. ročníku udeľovania medzinárodných cien Emmy dominovali zástupcovia Veľkej Británie, keď uspeli v troch kategóriách. Zvyšné ceny si rozdelili Holandsko, Belgicko, Švédsko, Brazília, Nemecko, USA a Kanada.

Podujatie, ktoré sa konalo 24. novembra v newyorskom hoteli Hilton, moderoval Matt Lucas. Medzi hosťami sa objavili napríklad Laverne Cox, Carrie Preston, 50 Cent, Darby Stanchfield či Megan Follows.

Najlepším dramatickým seriálom je britská Utopia

Najlepším dramatickým seriálom sa stala britská Utopia (2013 – 2014). Angličan Stephen Dillane získal ocenenie pre Najlepšieho herca, a to vďaka účinkovaniu v seriáli The Tunnel (2013). Tretiu trofej pre Veľkú Britániu získal Educating Yorkshire (2013 – 2014), ktorý uspel v kategórii Zábavný program bez scenára.

Za Najlepšiu herečku vyhlásili Holanďanku Biancu Krijgsman za rolu v dráme De Nieuwe Wereld (2013). Medzi komédiami nenašla premožiteľa druhá sezóna belgického seriálu Čo keby (2013). V kategórii dokumentov uspel švédsky počin Frihet bakom galler (2012).

Udelili aj dve čestné ocenenia

Brazília sa mohla radovať z ocenenie pre Najlepšiu telenovelu, ktorou sa stala Joia Rara (2013). V kategórii Televízny film alebo miniseriál sa darilo nemeckej trojdielnej vojnovej dráme Unsere Mütter, Unsere Väter (2013).

Po prvý raz udelili cenu v kategórii Americký primetimeový program v inom ako anglickom jazyku, a to seriálu El Seňor de los Cielos (2013), ktorý nakrútili v španielčine. Spomedzi umeleckých programov najviac zaujal kanadský dokument The Exhibition (2013).

Okrem toho predstavitelia Medzinárodnej akadémie televíznych umení a vied udelili dve čestné ocenenia. International Emmy Founders Award získal Matthew Weiner a International Emmy Directorate Award zas Roberto Irineu Marinho.

Prehľad ocenených v 42. ročníku medzinárodných cien Emmy:

Dramatický seriál: Utopia (Veľká Británia)

Najlepší herec: Stephen Dillane (Veľká Británia)

Najlepšia herečka: Bianca Krijgsman (Holandsko)

Komediálny seriál: Čo keby 2 (Belgicko)

Dokument: Frihet bakom galler (Švédsko)

Zábavný program bez scenára: Educating Yorkshire (Veľká Británia)

Telenovela: Joia Rara (Brazília)

Televízny film alebo miniseriál: Unsere Mütter, Unsere Väter (Nemecko)

Americký primetimeový program v inom ako anglickom jazyku: El Seňor de los Cielos (USA)

Umelecký program: The Exhibition (Kanada)

International Emmy Founders Award: Matthew Weiner

International Emmy Directorate Award: Roberto Irineu Marinho

Informácie pochádzajú z webstránok www.hollywoodreporter.com a www.iemmys.tv.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom