Udeľovanie MTV Europe Music Awards ovládol Justin Bieber

Justin Bieber Foto: SITA, AP

Miláno 26. októbra (WebNoviny.sk) – Nedeľné odovzdávanie MTV Europe Music Awards v talianskom Miláne bezkonkurenčne ovládol kanadský spevák Justin Bieber. Dvadsaťjedenročný interpret, ktorý mal v hre šesť nominácií, napokon získal päť cien. Triumfoval v kategóriách Najlepšia spolupráca (Skrillex & Diplo ft. Justin Bieber – Where Are Ü Now), Najlepší interpret, Najaktívnejšia fanúšikovská základňa, Najlepší look a Najlepší medzinárodný interpret zo Severnej Ameriky. „Bolo to zopár dlhých rokov. Byť ocenený za moju hudbu je úžasný pocit,“ povedal publiku rodák z kanadského Londonu. V milánskom Mediolanum Center zároveň zaspieval svoj singel What Do You Mean?.

Taylor Swift, ktorá mala v hre najviac nominácií, však napokon z deviatich šancí na ocenenie premenila len jednu, keď spolu s Kendrickom Lamarom bodovala so skladbou Bad Blood v kategórii Najlepšia pieseň. Dve trofeje si prevzal moderátor večera Ed Sheeran, ktorého fanúšikovia a fanúšičky zvolili za najlepšieho koncertného interpreta a jeho vystúpenie na V Festivale za Najlepšie vystúpenie v rámci World stage. Jeho spolumoderátorkou bola modelka a herečka Ruby Rose.

Za najlepšiu interpretku vyhlásili Rihannu, medzi hip-hopovými interpretmi a interpretkami triumfovala Nicki Minaj, v popovej kategórii zvíťazili One Direction, za najlepšieho rockového interpreta si zvolili skupinu Coldplay a najlepšou alternatívnou interpretkou sa stala Lana Del Rey. Anglická synthpopová skupina Duran Duran sa stala vôbec prvým laureátom Video Visionary Award. „Milovníci hudby na celom svete, keď sme začínali, tak sme boli my a MTV. Prerazili sme cestu a navzájom si pomáhali,“ uviedol v ďakovnej reči frontman Simon Le Bon. Počas ceremoniálu vystúpili okrem spomínaného Biebera aj Pharrell Williams, Macklemore & Ryan Lewis, Jason Derulo, Ellie Goulding, Twenty One Pilots, Ed Sheeran s Rudimental, Jess Glynne, James Bay a Andrea Bocelli s Tori Kelly.

Informácie pochádzajú z webstránky tv.mtvema.com, agentúry AP a archívu agentúry SITA.

Prehľad víťaziek a víťazov MTV Europe Music Awards vo vybraných kategóriách:

Najlepšia pieseň: Taylor Swift ft. Kendrick Lamar – Bad Blood

Najlepšia spolupráca: Skrillex & Diplo ft. Justin Bieber – Where Are Ü Now

Najlepší videoklip: Macklemore & Ryan Lewis – Downtown

Najlepšia interpretka: Rihanna

Najlepší interpret: Justin Bieber

Najlepší koncertný interpret: Ed Sheeran

Najlepší nováčik: Shawn Mendes

Najlepší popový interpret: One Direction

Najlepší rockový interpret: Coldplay

Najlepší alternatívny interpret alebo interpretka: Lana Del Rey

Najlepší hip-hopový interpret alebo interpretka: Nicki Minaj

Najlepší elektronický interpret: Martin Garrix

Najlepší interpret z relácie MTV Push: Shawn Mendes

Najaktívnejšia fanúšikovská základňa: Justin Bieber

Najlepší look: Justin Bieber

Najlepšie vystúpenie v rámci World stage: Ed Sheeran – V Festival

Najlepší medzinárodný interpret zo Severnej Ameriky: Justin Bieber

Video Visionary Award: Duran Duran

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrea BocelliEd SheeranEllie GouldingJason DeruloJustin BieberKendrick LamarLana Del ReyNicki MinajPharrell WilliamsRyan LewisShawn MendesTaylor Swift