Udeľovanie Oscarov bude aj oslavou 50. výročia bondoviek

Oscar
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 4. januára (WEBNOVINY) – V rámci tohtoročného udeľovania cien americkej Akadémie filmových umení a vied organizátori vzdajú poctu bondovkám, ktoré v októbri oslávili 50. výročie.

Ako uviedli producenti slávnostného večera Craig Zadan a Neil Meron, veľmi sa tešia na to, že do programu zaradia špeciálny zostrih záberov z filmov o Jamesovi Bondovi.

Od Doktora No z roku 1962 sa zo snímok o agentovi 007 stala najdlhšia filmová séria v histórii a obľúbený celosvetový fenomén,“ vysvetlili.

Jamesa Bonda počas 50 rokov v 23 filmoch stvárnili Sean Connery, George Lazenby, Roger Moore, Timothy Dalton, Pierce Brosnan a David Craig. Posledného menovaného fanúšikovia zatiaľ ako legendárneho špióna videli v troch snímkach – Casino Royale (2006), Quantum of Solace (2008) a najnovšej Skyfall (2012), o ktorej réžiu sa postaral oscarový Sam Mendes. Pri príležitosti 50. výročia bondoviek vznikol aj dokument s názvom Everything or Nothing: The Untold Story of 007.

Nominácie v 85. ročníku udeľovania cien americkej filmovej Akadémie vyhlásia vo štvrtok 10. januára v Samuel Goldwyn Theater. Udeľovanie Oscarov, ktoré bude moderovať herec, režisér, scenárista a producent Seth MacFarlane, sa uskutoční 24. februára v hollywoodskom Dolby Theatre. Režisérom večera bude po tretí raz za sebou Don Mischer. Priamy prenos budú naživo vysielať vo viac než 225 krajinách po celom svete. Informácie pochádzajú z webstránky www.oscars.org.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Pierce BrosnanRoger MooreSam MendesSean ConnerySeth MacFarlane