Udeľovanie Oscarov okorení humorom Eddie Murphy

Eddie Murphy
Eddie Murphy Foto: SITA, AP

Filmová kariéra Eddieho Murphyho odštartovala v roku 1983 snímkou 48 hodín. Odvtedy si zahral napríklad v komédiách ako Policajt v Beverly Hills (1984) a jeho dvoch pokračovaniach, Zamilovaný profesor (1996), Doktor Dolittle (1998) či ostro kritizovanom filme Norbit (2007). Prepožičal hlas postave oslíka v populárnej rozprávke Shrek. V roku 2007 ho nominovali na Oscara za najlepší mužský herecký výkon vo vedľajšej úlohe v muzikáli Dreamgirls. V roku 2010 ho na udeľovaní Zlatých malín vyhlásili za najhoršieho herca desaťročia.
BRATISLAVA 7. septembra (WEBNOVINY) – Americký komik Eddie Murphy bude moderovať 84. ročník udeľovania cien americkej Akadémie filmových umení a vied. Stane sa tak po prvý raz v jeho kariére. Producenti a režiséri televízneho prenosu Brett Ratner a Don Mischer sa pre Murphyho rozhodli najmä preto, že chcú vniesť do slávnostného ceremoniálu viac humoru a upútať tým aj mladšie vekové kategórie.

„Som poctený, že sa zaradím k ľuďom ako Bob Hope, Johnny Carson, Billy Crystal, Steve Martin či Whoopi Goldberg,“ uviedol herec vo vyhlásení. „Eddie je komediálny génius, jeden z najvýznamnejších a najvplyvnejších naživo vystupujúcich umelcov,“ povedal Ratner „S jeho láskou k filmom, množstvom nezabudnuteľne stvárnených postáv a kultovými vystúpeniami, predovšetkým na javisku, som si istý, že prinesie do šou vzrušenie, spontánnosť a svoje obrovské srdce,“ dodal. „Teším sa na spoluprácu s Brettom a Donom, na šou, ktorú si užijú fanúšikovia doma ako aj publikum v Kodak Theatre. Stretneme sa, aby sme oslávili a uctili si úžasné príspevky do sveta filmu za uplynulý rok,“ skonštatoval Murphy. Známy komik a Ratner sa už istý čas poznajú. Pracovali totiž spolu na filme Majstrovský plán, ktorý bude mať premiéru o niekoľko týždňov. Do slovenských kín by sa mala snímka dostať 10. novembra. Slávnostný ceremoniál udeľovania Oscarov sa bude konať 26. februára 2012 v hollywoodskom Kodak Theatre.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eddie MurphySteve Martin