Udržaním ministra Richtera sa podľa SaS skončilo obdobie vládnej pretvárky

Richard Sulík; SaS Sloboda a solidarita
Vicepremiér a minister hospodárstva Richard Sulík. Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 8. septembra (WebNoviny.sk) – Pádom ministra školstva Petra Plavčana (nominant SNS) a udržaním Jána Richtera (Smer-SD) vo funkcii ministra práce sa skončilo obdobie pretvárky. Vo vládnej koalícii nevládnu žiadne kolegiálne vzťahy, ale rivalita, zášť, nátlak a vydieranie.

Korupčná koalícia

Po štvrtkovej mimoriadnej schôdzi parlamentu to tvrdia predstavitelia strany Sloboda a Solidarita (SaS). Stanovisko liberálov agentúre SITA poskytla ich hovorkyňa Katarína Svrčeková.

Idylka vládnej koalície sa podľa SaS skončila, keď boli z rozdeľovania eurofondov na vedu a výskum vyňaté vysoké školy a Slovenská akadémia vied a keď následne vyplávali na povrch skutočnosti o prideľovaní miliónov eur schránkovým firmám, ktoré o vedu a výskum ani nezavadili.

Občania sú na poslednom mieste

„Na Slovensku vládne korupčná koalícia. Ale nachádza sa v podstatne horšej kondícii ako pred niekoľkými týždňami. Bola odhalená a demaskovaná. Veríme, že tieto posledné týždne občanom otvorili oči a schyľuje sa k jej porážke,“ povedal predseda SaS Richard Sulík.

„Táto vládna koalícia nemá žiadne zásadné spory, ktoré by vyplývali z odlišných ideológií alebo z odlišných návrhov riešení sociálnych a ekonomických problémov občanov. Občania sú na poslednom mieste. Na prvom sú kšefty, rozkrádanie verejného majetku a deľba koristi,“ uviedli v stanovisku Richard Sulík, podpredsedovia strany Ľubomír Galko a Jana Kiššová, predsedníčka poslaneckého klubu Natália Blahová a podpredsedníčka parlamentu Lucia Ďuriš Nicholsonová.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján RichterJana KiššováKatarína SvrčekováĽubomír GalkoNatália BlahováPeter PlavčanRichard Sulík
Firmy a inštitúcie MPSVR Ministerstvo práce sociálnych vecí a rodiny SRMŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SRSaS Sloboda a SolidaritaSMER-SD