UEFA potrestala rakúsky Sturm Graz za zranenie rozhodcu v zápase Európskej ligy

Sturm Graz
Futbalisti Sturmu Graz. Zdroj. SITA/AP Kerstin Joensson.

NYON 24. novembra (WebNoviny.sk) – Rakúsky futbalový klub Sturm Graz musí odohrať najbližší domáci zápas v európskych pohároch bez prítomnosti fanúšikov. Navyše musí zaplatiť pokutu 30-tisíc eur a počas najbližších dvoch rokov bude v podmienke.

Takýto trest Rakúšanom uložila Európska futbalová únia (UEFA) za zranenie postranného rozhodcu v augustovom zápase 3. predkola Európskej ligy 2018/2019 s cyperským tímom AEK Larnaka.

Švéda Fredrika Klyvera vtedy zasiahol predmet hodený z hľadiska, pravdepodobne fľaša alebo pohár s pivom. Arbiter sa okamžite zrútil k zemi a z jeho hlavy sa valila krv. Zápas v tej chvíli prerušili, Klyvera museli priamo na mieste ošetriť, neskôr mu v nemocnici ranu zašili. Zraneného Klyvera musel nahradiť štvrtý rozhodca.

Sturm v predmetnom zápase doma podľahol cyperskému protivníkovi 0:2, v odvete na „Afroditinom ostrove“ utrpel debakel 0:5. AEK Larnaka následne v play-off EL vyradil aj slovenského zástupcu AS Trenčín (1:1 vonku, 3:0 doma) a postúpil do skupinovej fázy.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom