UEFA pripravuje „koronakalendár“, Liga majstrov sa má dohrať napriek šíriacej sa pandémii

Liga majstrov
Foto: ilustračné, SITA/AP

Koronavírus v dôsledku, ktorého prišlo k zrušeniu či odloženiu množstva zápasov futbalových súťaží, narobil poriadne vrásky aj predstaviteľom riadiacich orgánov. Európska futbalová únia (UEFA) podľa správ v médiách momentálne skúma rôzne modely s cieľom regulárne ukončiť aktuálnu sezónu v európskych pohároch. Finálový duel Ligy majstrov by sa mal napriek šíriacej sa pandémii v každom prípade uskutočniť 27. júna v Istanbule, čiže o mesiac neskôr, ako bolo pôvodne plánované.

O tri dni skôr (24. 6.) by sa malo rozhodnúť o držiteľovi trofeje Európskej ligy v Gdansku. Informoval o tom „Bild am Sonntag“, ktorý sa odvolával na tzv. „koronakalendár“ z dielne UEFA. LM i Európska liga sú v súčasnosti prerušené až do odvolania v osemfinálovej fáze.

Viac o téme: Koronavírus

Momentálne by sa najskôr mohlo pokračovať od 14. apríla. Následne by sa stretnutia na európskej scéne mohli hrať aj počas víkendov paralelne s ligovými súťažami. Ak by sa však súťaže začali až neskôr, muselo by prísť k zredukovaniu termínového harmonogramu zápasov. Do úvahy prichádza možnosť usporiadania záverečných turnajov Final 4 alebo by sa v ďalších kolách vyraďovacej časti nehralo systémom na odvetu (doma – vonku), ale len na jeden zápas. O výhode domáceho prostredia by rozhodoval žreb.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie UEFA Európska futbalová únia