UEFA spustí on-line televíziu, ponúkne nemeckú Bundesligu aj Ligu majstrov

Hertha Berlin, Hamburg, I. bundesliga
Foto: ilustračné, SITA/AP

NYON 13. júna (WebNoviny.sk) – Európska futbalová únia (UEFA) bude v sezóne 2019/2020 prostredníctvom svojej vlastnej on-line platformy vysielať zápasy nemeckej I. bundesligy.

Riadiaci orgán európskeho futbalu uviedol, že vďaka webovej stránke www.uefa.tv chce poskytnúť fanúšikom na „starom kontinente“ lepší prístup k živému vysielaniu a futbalovému video obsahu vrátane prestížnej Ligy majstrov.

UEFA avizovala spustenie tejto nadštandardnej platformy už na februárovom 43. Kongrese tejto organizácie v talianskom Ríme. Prezident Aleksander Čeferin vtedy prezradil, že UEFA úzko spolupracuje na vývoji tohto projektu s viacerými technologickými spoločnosťami.

Cieľom tejto platformy je osloviť predovšetkým mladých futbalových fanúšikov po svete svete, aby si naladili naživo vysielané streamy zo zápasov rôznych súťaží. „Digitálna doba sa vyvíja a UEFA musí byť v pozícii, že dokáže tieto zmeny predvídať a reagovať na ne,“ poznamenal Čeferin.

UEFA plánuje vždy v pondelok vysielať skrátené záznamy z víkendových duelov I. bundesligy. K dispozícii bude aj TV archív nielen so zápasmi tejto súťaže, ale aj so stretnutiami Ligy majstrov.

Kanál ponúkne aj živé prenosy z mládežníckych, ženských a futsalových súťaží, ktoré nebudú v ponuke klasických televíznych staníc. Postupne má do platformy pribúdať viac a viac dostupných futbalových súťaží z celej Európy.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom