UEFA vyšetruje Guardiolu za slovný útok voči rozhodcom v odvete štvrťfinále Ligy majstrov

Pep Guardiola
Tréner Manchestru City Pep Guardiola diskutuje s rozhodcami počas odvetného zápasu štvrťfinále Ligy majstrov, v ktorom "The Citizens" podľahli Liverpoolu 1:2 a vypadli. Manchester, 10. apríl 2018. Foto: Tim Goode/PA via AP.

NYON 12. apríla (WebNoviny.sk) – Európska futbalová únia (UEFA) začala vyšetrovanie trénera anglického klubu Manchester City Pepa Guardiolu z dôvodu jeho verbálneho útoku voči rozhodcom počas utorňajšieho odvetného štvrťfinálového stretnutia Ligy majstrov proti FC Liverpool.

Podľa zverejnených informácii 47-ročného trénera UEFA obvinila z nešportového správania sa. Katalánskeho rodáka vykázal hlavný arbiter Antonio Mateu Lahoz na tribúnu po skončení prvého polčasu, keď vehementne protestoval voči neuznaniu gólu, ktorý by dostal „Citizens“ do vedenia 2:0.

Detaily obvinení z nešportového správania nezverejnili, v dostupných televíznych záberoch bolo možné vidieť aj komunikáciu Guardiolu s domácou lavičkou z tribúny počas druhého polčasu. Disciplinárna komisia UEFA rozhodne o možnom treste trénera na svojom zasadnutí 31. mája.

Hráči FC Liverpool napokon zdolali v utorok večer domáci Manchester City 2:1 a po víťazstve 3:0 v prvom stretnutí postúpili do semifinále Ligy majstrov 2017/2018.