Ukončenie činnosti mg AKCENT

Mg AKCENT
mg AKCENT Foto: mg AKCENT

BRATISLAVA 1. apríla (WBN/PR) – Malá galéria AKCENT zrealizovala v uplynulých mesiacoch tri úspešné výstavy. Ako prvá to bola výnimočná výstava fotografií oficiálneho fotografa Bieleho domu Petea Souzu „Obama, človek – prezident“, ktorá vzbudila veľkú pozornosť u verejnosti a zaujala tiež predstaviteľov veľvyslanectva USA v Bratislave. Následne sa svojimi grafickými prácami v galérii predstavil jeden z najznámejších a najobľúbenejších českých výtvarníkov Adolf Born. Na záver galéria potešila obdivovateľov úspešného slovenského scénografa a výtvarníka Fera Liptáka. Trojica spomínaných výstav úspešne zavŕšila činnosť malej galérie AKCENT, ktorá fungovala viac ako desaťročie. Za toto obdobie sa uskutočnilo približne 70 výstav.

Galéria bola jedinečná tým, že pôsobila v netradičných priestoroch Opaľovacieho štúdia AKCENT a zámerom bolo priniesť umenie do každodenného života, teda aj ľudom, ktorí bežne do galérií nechodia. Pozitívne reakcie návštevníkov potvrdili správny smer. Galéria a jej výstavy vzbudili záujem nielen nitrianskej verejnosti, ale stala sa vyhľadávanou i pre ľudí z iných miest Slovenska.

V týchto dňoch došlo k zmene majiteľa priestorov Opaľovacieho štúdia. Z toho dôvodu ukončila malá galéria AKCENT svoju výstavnú činnosť v uvedených priestoroch. Majiteľka galérie Mgr. Emília Domanová k tejto skutočnosti dodáva: „Rada by som poďakovala našim priaznivcom a návštevníkom, určite všetkým výtvarníkom za spolupráca a mediálnym partnerom za podporu, vďaka ktorej sme mohli osloviť širokú verejnosť. Naša činnosť týmto však nekončí. Naďalej budeme sprostredkovávať výtvarné umenie v obchodnej galérii AKCENT na Kupeckej ul. v Nitre, kde sa môžu ľudia stretnúť s takými výtvarníkmi ako Adolf Born, Katarína Vavrová, Peter Kľúčik, Igor Piačka a mnohými ďalšími.“

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adolf Born