Ukradli scenár najnovšej bondovky, štúdiá hľadajú zlodejov

James Bond
Daniel Craig ako agent 007 v bondovke Skyfall Foto: Sony Pictures, Francois Duhamel

BRATISLAVA 14. decembra (WEBNOVINY) – Producenti pripravovanej bondovky Spectre potvrdili, že pri nedávnom útoku hackerov unikla zo serverov spoločnosti Sony Pictures raná verzia scenára snímky.

Zástupcovia Eon Productions taktiež na oficiálnej webstránke filmu www.007.com napísali, že scenár či jeho časti sú dôvernými informáciami spoločností Metro-Goldwyn-Mayer (MGM) Studios a Danjaq, LLC a sú chránené autorským právom. Spoločnosti uviedli, že podniknú všetky kroky proti vinníkom či ďalším osobám, ktoré zneužijú ukradnutý materiál.

Po útoku hackerov unikla zo serverov aj e-mailová komunikácia medzi Sony Pictures a MGM Studios. Ako v jednej správe píše prezident MGM Studios Jonathan Glickman, dvadsiaty štvrtý film o agentovi Jamesovi Bondovi môže stáť viac ako 300 miliónov dolárov (v prepočte približne 241 miliónov eur). Zatiaľ najdrahší film série bol Skyfall (2012), ktorého výroba vyšla na 200 miliónov dolárov. Spoločnosť MGM Studios však hľadá možnosti, ako náklady znížiť.

Video: Skyfall – oficiálny trailer

Snímku Spectre začali nakrúcať v pondelok 8. decembra v anglických Pinewood Studios v réžii Sama Mendesa, ktorý nakrútil aj predchádzajúcu bondovku Skyfall.

Agenta 007 stvárni znova Daniel Craig, okrem neho sa v snímke predstavia aj Christoph Waltz (ako Oberhauser), Andrew Scott (Denbigh), Monica Bellucci (Lucia Sciarra), Ralph Fiennes (M), Léa Seydoux (Madeleine Swann), Dave Bautista (Mr. Hinx), Naomie Harris (Moneypenny), Ben Whishaw (Q) alebo Rory Kinnear (Tanner). Svetová premiéra je naplánovaná na 6. novembra 2015.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Christoph WaltzDaniel Craig