Ukrajina je podľa Porošenka zodpovedná, neskončí ako Grécko

Kiska prijal Porošenka, pre Slovensko je Ukrajina dôležitá
Prezident Ukrajiny Petro Porošenko. Foto: archívne, SITA/AP

KYJEV 4. júla (WEBNOVINY) – Ukrajinský prezident Petro Porošenko vyjadril presvedčenie, že Ukrajine nehrozí osud Grécka, keďže Kyjev na rozdiel od Atén vedie zodpovednú politiku. Informovala o tom v sobotu agentúra Ukrinform.

Podľa Porošenka sa ukrajinskej vláde tento rok podarilo skonsolidovať podporu a solidaritu zo strany medzinárodného spoločenstva, a to vďaka svojej „zodpovednej a efektívnej politike“.

Všetko o napätej situácii na Ukrajine sa dočítate

—-> TU.

„Naopak Grécko sa dostalo do izolácie v dôsledku svojho neveľmi zodpovedného správania, keď sa pokúšalo vydierať Európsku komisiu,“ povedal Porošenko počas rozhovoru, ktorý v piatok večer odvysielala ukrajinská televízia.

Grécko malo pritom – ako uviedol – oproti Kyjevu tú výhodu, že malo prístup ku zdrojom Európskej centrálnej banky (ECB) a k programom poskytovaným členským krajinám EÚ. Na území Grécka na rozdiel od Ukrajiny neprebieha žiaden ozbrojený konflikt, zdôraznil tiež Porošenko.

Rozdielnosť politiky Kyjeva a Atén podľa neho podčiarkuje aj skutočnosť, že Ukrajina má otvorený prístup na zahraničné trhy, zatiaľ čo pre Grécko sú uzavreté.

Vzhľadom na vulgaritu a nekorektnosť mnohých príspevkov k tejto téme nie je možné k článku pridávať komentáre.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Petro Porošenko