Ukrajina kritizuje pozvanie Putina na svadbu rakúskej ministerky, je to rana európskym hodnotám

Vladimír Putin
Ruský prezident Vladimír Putin Foto: archívne, SITA/AP.

VIEDEŇ 16. augusta (WebNoviny.sk) – Ohlásená účasť ruského prezidenta Vladimira Putina na sobotňajšej svadbe rakúskej ministerky zahraničných vecí Karin Kneisslovej sa nezaobišla bez ostrej kritiky z Kyjeva.

Odteraz už Rakúsko nemôže byť žiadnym sprostredkovateľom na Ukrajine,“ uviedla predsedníčka zahraničného výboru ukrajinského parlamentu Hanna Hopková na svojom twitterovom účte. Hoci je svadba súkromnou udalosťou, je podľa nej zrejmé, že poslaním pozvánky Putinovi už nemožno ostať neutrálny. Účasť ruského prezidenta navyše označila za „jasnú ranu európskym hodnotám„, napísala aj na sociálnej sieti Facebook.

O účasti Putina na svadbe informoval v stredu v Moskve hovorca Kremľa Dmitrij Peskov. Ruský prezident si do Južného Štajerska odskočí cestou do Berlína, kde sa v sobotu stretne s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou. Ministerka pozvala Putina na svoju svadbu počas jeho júnovej návštevy v Rakúsku.

Kneisslová bola do rakúskej vlády nominovaná krajne pravicovou Slobodnou stranou Rakúska (FPÖ), hoci nie je jej členkou. Často hovorí o potrebe bližších vzťahov medzi Rakúskom a Ruskom.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dmitrij PeskovVladimir Putin