Ukrajina zablokovala prístup na Krym pre nákladnú dopravu

Ukrajina zablokovala prístup na Krym pre nákladnú dopravu
Foto: SITA/AP

SIMFEROPOL/KYJEV 21. septembra (WebNoviny.sk) – Ukrajina zablokovala pre nákladnú dopravu všetky tri hraničné priechody s Krymským polostrovom, uviedlo v pondelok pre agentúru TASS krymské pohraničné oddelenie ruskej Federálnej bezpečnostnej služby (FSB).

Všetko o napätej situácii na Ukrajine sa dočítate

—-> TU.

„Nákladné autá momentálne z Ukrajiny neprichádzajú. Ľudia a osobná doprava prechádzajú v bežnom režime. Ruské kontrolné stanovištia sú pripravené prijať ľudí a náklad,“ uviedlo pohraničné oddelenie FSB.

Blokádu spustili v nedeľu

Aktivisti pod vedením lídrov krymských Tatárov – poslancov ukrajinského parlamentu Mustafu Džemileva a Refata Čubarova – ako aj členovia organizácie Pravý sektor spustili potravinovú blokádu v nedeľu. Odmietli pustiť nákladné autá cez hraničné priechody na Krym. Momentálne čaká na ukrajinskej strane niekoľko stoviek nákladiakov.

Najvyšší predstaviteľ Krymu Sergej Aksionov prirovnal blokádu ku komédii, pretože ukrajinské produkty predstavujú na polostrove necelých päť percent. Podľa jeho slov budú ukrajinské produkty plne nahradené ruskými, a to už o dva týždne.

Ukrajina zablokovala prístup na Krym pre nákladnú dopravu
Foto: SITA/AP

Krym to podľa Aksionova „prežije“

„Celkovo 90 percent tovaru na našom trhu sa v súčasnosti produkuje v Rusku. S takýmto prístupom nebudú v regáloch v supermarketoch o dva týždne nijaké ukrajinské výrobky,“ uviedol Aksionov. Podľa jeho názoru sa blokáda dotkne predovšetkým ukrajinského obyvateľstva a „Krym to prežije“.

Podľa agentúry Interfax-Ukrajina Refat Čubarov v nedeľu oznámil, že Ukrajina uzavrela pre nákladnú dopravu všetky cesty vedúce na „dočasne okupovaný Krym“. Množstvo ukrajinských politikov už skôr oznámilo úmysel zastaviť od 20. septembra export tovaru na Krym ako protest proti anexii polostrova Ruskom.

Ukrajina zablokovala prístup na Krym pre nákladnú dopravu
Foto: SITA/AP

Vzhľadom na vulgaritu a nekorektnosť mnohých príspevkov k tejto téme nie je možné k článku pridávať komentáre.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom