Ukrajine musíme podľa Hegera rozsvietiť svetlo na konci tunela, ocenil tiež prezidentkino európske turné

OCENENIE: Alexander Dubček - ľudská tvár politiky
Premiér Eduard Heger počas spomienkového podujatia Alexander Dubček - ľudská tvár politiky. Bratislave, 27. marec 2022. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.

Slovenská zahraničná politika má jednoznačné hodnotové ukotvenie a jasný obsah. Nemýli si spojencov a nepodceňuje hrozby.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Slovensko Ukrajine pomáhalo pred vojnou v prístupovom procese do Európskej únie (EÚ). Dnes, keď Ukrajina bojuje za svoju slobodu a nezávislosť, je pre jej obyvateľov vzpruhou práve toto svetlo na konci vojnového tunela. Premiér Eduard Heger (OĽaNO) to konštatoval vo svojom profile na sociálnej sieti.

„To svetlo na konci tunela sme povinní Ukrajincom rozsvietiť. Veľmi ma potešilo, že našu iniciatívu európskej perspektívy Ukrajiny podporila prezidentka Zuzana Čaputová a spolu s poľským prezidentom Andrzejom Dudom si naplánovali európske turné, v ktorom chcú o správnosti tejto myšlienky presvedčiť aj ostatných európskych lídrov,“ skonštatoval.

Premiér pripomenul, že jeho poradcovia momentálne v bruselských inštitúciách, a tiež v Európskom parlamente získavajú podporu európskej perspektívy Ukrajiny.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrzej DudaEduard HegerZuzana Čaputová
Firmy a inštitúcie Európska únia