Ukrajinské úrady zatkli bývalého ministra vnútra

Lucenko
Bývalý ukrajinský minister vnútra Jurij Lucenko Foto: atv.hu

KYJEV 26. decembra (WEBNOVINY) – Ukrajinské úrady zatkli v nedeľu bývalého ministra vnútra v súvislosti s vyšetrovaním prozápadného kabinetu expremiérky Julije Tymošenkovej, ktorá sa neskôr stala líderkou opozície. Jurija Lucenka zadržali najmenej desiati príslušníci špeciálnej jednotky Alfa, keď v centre Kyjeva spolu so svojim synom venčil svojho psa, uviedla pre tlačovú agentúru AFP jeho hovorkyňa Inna Kysilová.

Bývalého lídra tzv. oranžovej revolúcie autom previezli do väznice pod správou Bezpečnostnej služby Ukrajiny (SBU), ktorá v krajine nahradila sovietsku KGB, povedala hovorkyňa. „Už skôr dostal zákaz opustiť mesto, takže si myslím, že toto zatknutie bolo preňho úplným prekvapením,“ dodala.

Úrad generálnej prokuratúry potvrdil Lucenkovo zadržanie s tým, že oficiálne vyhlásenie poskytne v pondelok.

Minulý mesiac úrady 46-ročného Lucenka obvinili zo zneužívania právomocí a z privlastňovania si štátneho majetku. Podľa ukrajinských médií obvinenie súvisí s údajným spáchaním podvodu, keď svojmu šoférovi vyplatil odmenu vo výške 40 tisíc hrivien (3 600 eur). Lucenko obvinenia popiera s tým, že sú politicky motivované.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Julia TymošenkováJurij Lucenko