Uľahčite si jarné upratovanie. 5 tipov, ako účinne bojovať s nečistotami

Befunky collage 3.jpg
www.youtube.com/ www.thinkstock.com

Niektoré predmety každodennej potreby používame veľmi často. Práve preto sa rýchlo znečisťujú. V nasledujúcich piatich tipoch sa dozviete, ako ľahko a účinne bojovať s nečistotami. Najlepšie na tom je, že sú bez chémie a takmer všetko nájdete aj doma.

1. Wc

Na toaletu si vyrobte domáce čistiace bomby. Potrebujete jedlú sódu, vodu, kyselinu citrónovú a niekoľko kvapiek levanduľového oleja. Všetko spolu vymiešajte v miske na tuhú zmes a následne ju naložte do formy na ľad. Minimálne na hodinu dajte do mrazničky.

Zmrazenú kocku alebo „bombu“ neskôr hoďte do toalety. Vo vode sa rozpustí, dezinfikuje ju a odstráni zápach. Okrem toho sú tieto bomby oveľa šetrnejšie k životnému prostrediu než chemické čističe z obchodov.

D7b8ee8ab08dd50b1595073a1e191525.jpg
https://www.youtube.com/watch?v=Bbt9TR9ZTdI

2. Biele podrážky

Biele podrážky vašich tenisiek môžu veľmi rýchlo zošedivieť. Ani by ste neverili, aké jednoduché je však ich čistenie. Zoberte si starú zubnú kefku. Naneste trochu zubnej pasty a krúživými pohybmi čistite topánky. Budú žiariť ako nové.

2ff3a6f4bb379030aa8813d3686f87d1.jpg
https://sk.pinterest.com/pin/467318898818181518/

3. Pohovka

Je ešte niečo horšie, než škvrny od vína na pohovke? Neprepadajte však panike, skúste najskôr zmes jedlej sódy a vody, s ktorou vydrhnete škvrnu. Používajte špongiu alebo bielu kefu, aby sa zabránilo zafarbeniu. Fénom miesto osušte.

Ak je táto škvrna na bielej posteli alebo pohovke, naplňte misku napoly s vodou a druhú polovicu amoniakom a opatrne drhnite škvrnu. Použite pre istotu rukavice. Myslite na to, že táto metóda nie je vhodná pre farebné tkaniny, pretože amoniak môže spôsobiť odfarbenie tkaniny.

Cleaning a beige sofa
http://www.thinkstockphotos.com/image/stock-photo-cleaning-a-beige-sofa/177713829/popup?sq=cleaning%20sofas/f=CPIHVX/s=DynamicRank

4. Oblečenie

Ak sa vám objavia na oblečení krvavé škvrny, tu je riešenie. Zmiešajte soľ so studenou vodou. Vznikne vám pasta, ktorú za pomoci starej zubnej kefky naneste na znečistené miesto a opatrne čistite.

Ak sa vám zašpiní čisté biele prádlo, zmiešajte peroxid vodíka v malom množstve vody, namočte handru a vyčistite škvrnu. Vyplákajte potom bielizeň v studenej vode a v prípade potreby postup opakujte. Peroxid sa chová ako bielidlo, takže ho môžete použiť iba na bielom oblečení.

Tensed Man Holding Dirty Tshirt By Washing Machine
http://www.thinkstockphotos.com/image/stock-photo-tensed-man-holding-dirty-tshirt-by-washing/618540552/popup?sq=stains%20on%20clothes/f=CPIHVX/s=DynamicRank

5. Mikrovlnka

Vyčistiť mikrovlnnú rúru sa dá aj bez väčšej námahy. Stačí do nej vložiť misku s vodou a polovicu citróna. Zapnite mikrovlnku na 10 minút. Vďaka vode a citrónu ostanú steny mikrovlnky vlhké. Teraz už len zoberte handričku a jednoducho nečistotu zotrite.

Cleaning the microwave oven
http://www.thinkstockphotos.com/image/stock-photo-cleaning-the-microwave-oven/628117114/popup?sq=clean%20microwave/f=CPIHVX/s=DynamicRank
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom