Ulicami potečie burčiak, začína sa vinobranie v Pezinku

Vinobranie v Modre
Počas slnečného víkendu sa uskutočnila v Modre na južnom úpätí Malých Karpát tradičná slávnosť - vinobranie. Nedeľa tu je tradične vyhradená alegorickému sprievodu. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 20. septembra (WEBNOVINY) – Vinobranie v Pezinku sa začína už tento piatok o 17-tej hodine, potrvá do nedele.

Pre návštevníkov organizátori pripravili program, ktorý bude súčasne na hlavnej tribúne na Radničnom námestí a na tribúne pred zámkom. Informovala o tom oficiálna internetová stránka mesta Pezinok.

Ako uvádza internetová stránka Pezinka, počas troch dní vystúpia na vinobraní aj hudobné skupiny Vidiek, Mária Čírová, Senzus, No name či Samo Tomeček. Návštevníkov čaká aj ochutnávka regionálnych vín s občerstvením, tvorivé dielne pre deti a viacero výstav.

Mestské múzeum na ulici M. R. Štefánika ponúka výstavu Sondy do minulosti – O Podobách starého Pezinka, v Malokarpatskom múzeu bude výstava kolekcie hodín, Galéria insitného umenia ponúka výstavu Medzi selankou a drámou a Minigaléria Domu kultúry prierez tvorbou posledného desaťročia výtvarníka Jiřího Pešána.

Počas vinobrania uzavrú centrálnu mestskú zónu, pričom uzavreté budú Kollárova ulica, Radničné námestie, Farská, Potočná, M. R. Štefánika, Mladoboleslavská, Holubyho, Záhradná ulica, Š. Polkorába a časť Kupeckého, Meisslovej a Sládkovičovej ulice.

Dopravné obmedzenia

Presmerovanie dopravy mimo centrálnej mestskej zóny platí od štvrtka do pondelka do 9-tej hodiny.

Zmeny budú aj vo verejnej doprave, posledný autobus v smere do Bratislavy pôjde v sobotu 21. septembra mimoriadne až o 23:45. Medzimestské spoje nebudú premávať cez Mýtnu ulicu, ale budú pokračovať po Seneckej. Zastávky Kupeckého hostinec, Kupeckého ZŠ, Suvorovova a Trnavská ulica počas vinobrania zrušia bez náhrady. Vodiči áut budú môcť parkovať na zelenej ploche pri areáli Rozálka.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Mária Čírová