Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Lídrom eurokandidátky Smeru je Maroš Šefčovič. Foto: SITA/Martin Havran
16. októbra 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia(16)

Úlohou Šefčoviča bude reforma energetickej politiky EÚ

BRATISLAVA 17. októbra (WEBNOVINY) – Zvolený predseda Komisie Jean-Claude Juncker v stredu navrhol, aby Maroš Šefčovič v novej Komisii zastával pozíciu podpredsedu pre energetickú úniu.

Ako agentúru SITA informoval hovorca Zastúpenia Európskej Komisie na Slovensku Andrej Králik, Juncker vzal do úvahy výsledky vypočúvaní budúcich možných členov EK v Európskom parlamente a profesionálny profil Maroša Šefčoviča.

“Bezpečné a udržateľné dodávky energie sú základným predpokladom na stimuláciu ekonomického rastu a konkurencieschopnosti EÚ, tvorbu nových pracovných miest pre európskych občanov a zabezpečenie prílevu investícií. Ak sa mi podarí úspešne prejsť náročným vypočutím v Európskom parlamente, dôraz v rámci nového portfólia budem klásť na zníženie závislosti EÚ na energetických dodávkach prostredníctvom ďalšieho posilňovania využívania alternatívnych zdrojov energie a tiež na dobudovanie jednotného európskeho trhu s energiami formou prepojenia národných energetických sietí,” uviedol Šefčovič.

Podľa Králika bude významnou úlohou podpredsedu pre energetickú úniu uskutočniť reformu energetickej politiky EÚ a reorganizovať ju do podoby novej Európskej energetickej únie, zvýšiť energetickú nezávislosť únie, ale aj zvýšiť ekonomickú efektívnosť, čo pomôže vytvoriť nové pracovné miesta a znížiť náklady.

Do pôsobnosti Maroša Šefčoviča bude spadať aj koordinácia ďalších významných oblastí, ako sú doprava, vnútorný trh, priemysel, oblasť klímy, podnikanie a malé a stredné podniky, životné prostredie, regionálna politika, námorné záležitosti a rybolov, poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka, ako aj výskum, vývoj a inovácie.

Odporúčané články

Taliansko chce od Únie výnimku pre posun vyrovnania rozpočtu Šefčovič bude podpredsedom eurokomisie pre energetickú úniu

Témy

Diskusia

Anton Pravda Aké sprosté nadávky?Zadok, do ktorého sa stále naši,, vlastenci" niekomu pchajú je slovo, čo používa aj celá naša,, pluralitná" lekárska obec, každodenne vo svojej praxi.A somár, to je zviera, ktoré je múdrejšie veľakrát oveľa viac, ako naši ,,vlastenci",za ktorých sa... kkt skutočný vlastenec ťa má na háku kkt odporný, slizký ksicht...hodí sa do bruselu : pozícia upratovačka až po riaditeľa zemegule... Dedo Blažov Takéto sprosté nadávky prezrádzajú úbohosť autora ,ktorý ich napísal.Ja som písal o Šefčovičovi,nikomu svoj názor nevnucujem,letento táraj napísal,čo mu prišlo na jazyk.Nebudem sa takýmito vulgárnosťami ani zaoberať.Otázkou je,prečo si to nevšimol redaktor,zodpovedný za tento článok... vláda už začala. Prestane dotovať vykurovanie štiepkou,cena za teplo pôjde hore o 18%. Veď už sa nabalili.
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Ankety

Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?

Aktuálne témy

NAJKY.sk

Dámskajazda

DRAN.sk

Podnikam.sk

Autolike.sk

Byvanie je hra

Mňamky-recepty

najAPPKY.sk

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...