Umelec dáva nevydareným bábikám hviezd realistickú podobu

Bez názvu
Foto: Noel Cruz

Úspešné tváre filmového a hudobného sveta patria k tým, ktoré dokážu predať čokoľvek. Často po nich siahajú aj výrobcovia hračiek, ktorí sa snažia zhotoviť bábiky s ich podobizňou. Výsledkom však bývajú nevydarené plastové kusy, ktoré hviezdy pripomínajú len pri zapojení veľkej dávky fantázie.

Bez názvu
Foto: Noel Cruz

Filipínsky umelec Noel Cruz sa preto rozhodol vdýchnuť bábikám nový život. Šikovnými ťahmi štetcom upravuje ich tváre tak, že vyzerajú takmer na nerozoznanie od svojich živých predlôh. V jeho zbierke nechýbajú hlavné postavy upírskej trilógie Twilight či z čarodejníckych príbehov o Harrym Potterovi, známe herečky ako Kate Winslet či Angelina Jolie, alebo spevácke ikony vrátane Cher a Madonny.

Umelec, ktorý sa dlhé roky venoval maľovaniu portrétov, na nezvyčajnú záľubu presedlal pred ôsmimi rokmi. Vylepšovanie tvárí plastových bábik mu údajne slušne zarába. Mnohé z jeho diel sa dražia na významných aukciách a nájdu sa ľudia, ktorí sú za vylepšené bábiky ochotní zaplatiť tisíce dolárov. Rekord zatiaľ drží Cruzova replika Angeliny Jolie, ktorá sa nedávno predala za 4300 dolárov (takmer 3360 eur ).

Umelec dáva nevydareným bábikám hviezd realistickú
Foto: Noel Cruz

http://ncruz.com/, www.dailymail.co.uk

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Angelina JolieKate Winslet