Univerzitná nemocnica Bratislava chce nakúpiť operačné stoly, plánuje minúť viac ako milión eur

Nemocnica
Operácia v nemocnici. Foto: ilustračné, SITA/Marek Mrviš

BRATISLAVA 29. januára (WebNoviny.sk) – Univerzitná nemocnica Bratislava plánuje nakúpiť operačné stoly. Podľa oznámenia o vyhlásení verejného obstarávania je celková odhadovaná cena zákazky viac ako 1,1 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty. Ide o 20 očných, systémových a mobilných operačných stolov, uvádza sa v súťažných podkladoch.

Operačné stoly aj na chirurgiu

Tri očné operačné stoly v hodnote zhruba 50 tisíc eur bez DPH sú určené pre Nemocnicu Ružinov (2) a Nemocnicu sv. Cyrila a Metoda (1). Tri zostavy systémových operačných stolov majú dodať na chirurgiu, gynekológiu a urológiu Nemocnice Ružinov.

Jedna zostava je určená pre urológiu Nemocnice akad. L. Dérera. Hodnota tejto časti zákazky je viac ako 330 tisíc eur bez DPH.

Zostavy 13 mobilných operačných stolov sú určené pre centrálny príjem Nemocnice Ružinov (1), gynekológiu Nemocnice Ružinov (1), Kliniku popálenín a RCH Nemocnice Ružinov (1), Neurochirurgickú kliniku Nemocnice akad. L. Dérera (2), Ortopedicko-traumatologickú kliniku Nemocnice sv. Cyrila a Metoda (1,), Kliniku úrazovej chirurgie Nemocnice akad. L. Dérera (1), ORL Nemocnice sv. Cyrila a Metoda (1), II. Chirurgickú Kliniku Nemocnice sv. Cyrila a Metoda (2), Gynekológiu Nemocnice Ružinov (2 – lacnejšia varianta) a Gynekologicko-pôrodnícku kliniku Nemocnice akad. L. Dérera (1 – lacnejšia varianta). Táto časť zákazky má odhadovanú hodnotu zhruba 736 tisíc eur bez DPH.

Zaplatí to ministerstvo

Dĺžka trvania zákazky je 90 dní, uchádzač môže predložiť ponuku na jednu alebo viac častí predmetu zákazky. Podľa informácií zverejnených v Dodatku k Úradnému vestníku EÚ je lehota na predkladanie ponúk alebo žiadostí o účasť do 25. februára 2019.

Nákup operačných stolov bude podľa súťažných podkladov financovaný z účelovo vyčlenených prostriedkov Ministerstva zdravotníctva SR.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrea Kalavská
Firmy a inštitúcie MZ Ministerstvo zdravotníctva SRUNB Univerzitná nemocnica Bratislava