Upálili sa ďalší dvaja Bulhari, urobili tak zo zúfalstva

Upalenie
Foto: SITA/AP

SOFIA 20. marca (WEBNOVINY) – Ďalší dvaja Bulhari sa podpálili na protest proti súčasnej situácii v krajine, informovala v stredu bulharská verejnoprávna rozhlasová stanica BNR.

Od vypuknutia protivládnych protestov tento zúfalý čin vykonalo už sedem Bulharov, z nich traja na následky popálenín zomreli.

Najnovšie prípady sa týkajú 41-ročného nezamestnaného muža, ktorý sa polial benzínom a následne podpálil v severovýchodnej dedinke Sitovo.

Hospitalizovali ho s popáleninami na 90 percentách tela, napriek tomu je však pri vedomí. Lekárom povedal, že sa upálil zo zúfalstva. Ďalším je 59-ročný baník, ktorý si spálil 30-percent povrchu tela a takisto bojuje o život.

Takúto formu protestu voči situácii v krajine odštartoval Plamen Goranov. Tridsaťšesťročný muž sa ešte vo februári polial benzínom pred radnicou vo východobulharskom meste Varna.

Jeho čin a zrážky demonštrantov s políciou v Sofii viedli v rovnaký deň k pádu pravicovej vlády premiéra Bojka Borisova.

Goranovo úmrtie 3. marca, v deň 135. výročia nezávislosti Bulharska od Osmanskej ríše, z neho spravilo symbol protestov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom