Úradník si podľa polície krátil dane, zrejme nebude jediný

Peniaze, euro
Foto: Shutterstock

BRATISLAVA/KOŠICE 31. júla (WEBNOVINY) – Po utorkovom zásahu na Daňovom úrade Košice obvinili policajti zatiaľ jednu osobu.

„V súčinnosti s Inšpekciou finančnej správy sme na mieste vykonávali vyšetrovacie úkony v súvislosti s dokumentovaním trestnej činnosti skrátenia dane a poistného a pre podozrenie z obzvlášť závažného zločinu zneužitia právomoci verejného činiteľa,“ uviedla pre agentúru SITA košická policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

K už obvinenej osobe pribudnú zrejme ďalšie.

„Krajský vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície v Košiciach vykonáva potrebné procesné úkony a pripravuje uznesenia o vznesení obvinenia konkrétnym osobám,“ povedala Mésarová s tým, že nateraz viac informácií neposkytnú.

Finančná správa potvrdila, že policajti zadržali na úrade dvoch zamestnancov. „Polícia zadržala a predviedla na výsluch dvoch zamestnancov Daňového úradu Košice,“ informovala hovorkyňa finančnej správy Patrícia Macíková. Dodala, že finančná správa prijala protikorupčné opatrenia, ktoré majú očistiť inštitúciu od zamestnancov, ktorí nekonajú v súlade so zákonom.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom