Úradujúci svetový šampión Ogier nedokončil Rely Fínska, víťazom domáci Lappi

Esapekka Lappi
Esapekka Lappi. Foto: Hannu Rainamo/ Lehtikuva via AP.

JYVÄSKYLÄ 30. júla (WebNoviny.sk) – Domáci jazdec Esapekka Lappi potvrdil svoju pozíciu z predošlých dní a stal sa víťazom motoristických pretekov Rely Fínska, deviateho podujatia seriálu MS 2017.

Dvadsaťšesťročný pretekár zvíťazil pred druhým Britom Elfynom Evansom s náskokom 36 sekúnd. „Je to pre mňa niečo špeciálne a nemôžem tomu uveriť. Už ako malý chlapec som sníval o tom, že budem súťažiť na Rely Fínska. Teraz sa to stalo a dokonca som na čele,“ vyhlásil Lappi ešte v piatok, keď sa dostal na prvé miesto. Tretiu i štvrtú priečku obsadili ďalší pretekári z „krajiny tisícich jazier“ – Juho Hänninen a Teemu Suninen.

Rely Fínska nedokončil úradujúci svetový šampión a líder celkového poradia Sébastien Ogier, ktorý v piatok havaroval. Francúzovo zaváhanie vo Fínsku využil Belgičan Thierry Neuville, obsadil šieste miesto a v seriáli MS mu patrí 160 bodov, rovnako ako Ogierovi.