Úrady zverejnili detaily o smrti speváčky Whitney Houston

Filipínci spomínajú na Whitney Houston
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 5. apríla (WEBNOVINY) – Losangeleský okresný koroner v stredu zverejnil detaily o smrti speváčky a herečky Whitney Houston.

Podľa publikovanej pitevnej správy sa hviezda v sobotu 11. februára sťažovala na bolesť hrdla a tak sa rozhodla, že si v izbe hotela Beverly Hilton pred večernou párty Clivea Davisa dá kúpeľ. Speváčkin asistent Raffles Van Exel do jej izby prišiel o 15:35 a našiel ju bez známok života.

Houston ležala tvárou nadol vo vani, v ktorej bolo asi 30 centimetrov vody. Z vane ju Van Exel vytiahol s pomocou osobného strážcu. Podľa zverejnených dokumentov speváčke z nosa tiekla krv.

Vyšetrovatelia po príchode do izby našli lyžičku s bielym práškom, zrolovaný kúsok papiera a zrkadlo so stopami toho istého bieleho prášku, ktorý neskôr identifikovali ako kokaín. Okrem toho našli na mieste aj rozsypané tabletky, pozostatky cigariet a fľaštičky s liekmi na predpis.

Oficiálnou príčinou tragického úmrtia speváčky bolo utopenie, pričom išlo o dôsledok užívania kokaínu a ochorenia srdca. Štyridsaťosemročná speváčka mala v čase úmrtia vo svojom tele aj marihuanu, antihistaminikum a ďalšie lieky.

Speváčku pochovali 19. februára na cintoríne Fairview v mestečku Westfield v jej rodnom New Jersey. Na základe jej poslednej vôle zdedila všetok majetok jej jediná dcéra Bobbi Kristina Brown.

Informácie pochádzajú z webových stránok www.people.com a www.hollywoodreporter.com.

Whitney Houston – I Will Always Love You

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Bobbi Kristina BrownWhitney Houston