Úroveň Tipsport ligy stúpa, záujem prejavilo aj zahraničie

HC 05 iClinic Banská Bystrica - HKM Zvolen
Zľava v popredí: Michal Handzuš a Colton Gillies (vo vzduchu) z HC ´05 iClinic Banská Bystrica a brankár HKM Zvolen Samuel Baroš v zápase 9. kola Tipsport ligy. Banská Bystrica, 4. október 2015. Foto: SITA/Peter Rusko

BRATISLAVA 13. októbra (WebNoviny.sk) – Už v nasledujúcej sezóne by v najvyššej slovenskej hokejovej súťaži mohol štartovať klub zo zahraničia. Potvrdil to šéf súťaže Richard Lintner, ktorý odmietol špecifikovať názov klubu ani krajinu.

Úvod tejto sezóny Tipsport ligy naznačil pozitívny trend a vysiela veľmi dobré signály aj do zahraničia. Máme jedného potenciálneho záujemcu zo zahraničia, ktorý by chcel byť v nastávajúcej sezóne účastníkom našej najvyššej súťaže. Nebudem zatiaľ špecifikovať klub ani krajinu. Je to susedná krajina, tých možností je len niekoľko. Možno nikdy nebude známe, o koho ide, ak rokovania nebudú úspešné. Prvotná úvaha je, aby hral iba v našej lige,“ prezradil Lintner. S prípadným štartom klubu z inej krajiny by museli súhlasiť všetci slovenskí účastníci Tipsport ligy.

Ak by sme sa dostali za hranice Slovenska, zvýšilo by to marketingový potenciál. Z toho plynú ekonomické výhody, následne možnosť zabezpečiť drahších hráčov, čo smeruje k zvýšeniu atraktivity klubov. Viem si predstaviť, že by sa naša liga rozšírila aj o tri či štyri ďalšie mužstvá. Principiálne je to možné, ale uvidíme, aká bude realita. Ligy okolo nás sa spájajú a ja by som sa nerád o päť či desať rokov ohliadol späť a videl, že Slováci zostali úplne sami,“ pokračoval šéf spoločnosti Pro-Hokej, ktorá riadi najvyššiu slovenskú hokejovú súťaž.

Zatiaľ nie sú známe ďalšie detaily možnej spolupráce. „Otvárame túto tému a budeme o nej diskutovať. Počas najbližšieho víkendu idem na prvé aktívnejšie rokovania a uvidíme, akým smerom sa to vyvinie. V minulosti boli signály, že ligové kluby mali tendenciu odchádzať. Myslím si, že je to dobré znamenie pre našu ligu. Začína sa nám to otáčať,“ poznamenal Richard Lintner, ktorého teší rast sledovanosti priamych prenosov zápasov Tipsport ligy: „Je to motivácia, aby sme nepoľavovali a naše úsilie ešte zvyšovali.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Richard Lintner