USA chcú zaočkovať proti COVID-19 všetkých dospelých do konca mája, Biden sľúbil dostatok vakcín

Joe Biden
Prezident Joe Biden uviedol, že spoločnosť Johnson & Johnson bude na produkcii vakcín pracovať nepretržite sedem dní v týždni. Foto: archívne, SITA/AP

Americký prezident Joe Biden vyhlásil, že USA budú mať dostatočné dodávky vakcín proti koronavírusu, aby očkovaciu látku poskytli všetkým dospelým Američanom do konca mája. Znamená to, že dospelá populácia krajiny môže byť zaočkovaná o dva mesiace skôr, ako sa pôvodne predpokladalo.

Viac o téme: Koronavírus COVID-19 vakcína

Prezident USA uviedol, že v záujme zrýchlenia produkcie vakcín farmaceutická spoločnosť Merck & Co. pomôže konkurenčnej firme Johnson & Johnson s výrobou jej nedávno schválenej očkovacej látky. S cieľom vybaviť závody firmy Merck zariadeniami na produkciu vakcín spoločnosti Johnson & Johnson americká vláda uplatňuje zákon o obrannej výrobe. Ide o legislatívu pochádzajúcu z obdobia vojny, ktorá poskytuje federálnej vláde právomoc prikázať súkromným firmám, aby vyhoveli potrebám národnej obrany.

Joe Biden uviedol, že spoločnosť Johnson & Johnson bude na produkcii vakcín pracovať nepretržite sedem dní v týždni. Dodal, že americké ministerstvo obrany bude firme v jej snahe denne poskytovať logistickú podporu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Joe Biden
Firmy a inštitúcie Johnson & Johnsonmerck