USA nedali Francúzom šancu, Šťastný trikrát prihrával

USA
Francúz Laurent Meunier (vľavo) v súboji s Paulom Šťastným z USA. Foto: SITA, AP

HELSINKI 4. mája (WEBNOVINY) – Hokejisti USA zvíťazili v úvodnom stretnutí 76. majstrovstiev sveta v H-skupine v Helsinkách nad Francúzskom hladko 7:2 a do tabuľky si pripísali prvé tri body.

O premiérový gól šampionátu sa postaral Francúz Nicolas Besch v 13. min, do prvej prestávky ešte vyrovnal Kyle Okposo.

Od druhej tretiny mali Američania už prevahu, ktorú pretavili aj do gólov. Syn legendy slovenského hokeja Petra Šťastného Paul zaznamenal tri asistencie a patril medzi najlepších hráčov na ľade.

„Začiatok zápasu nám veľmi nevyšiel, ale potom to bolo lepšie. Každý tím na turnaji je dobrý. Hrali sme až do konca a napokon to dobre dopadlo. Bol to pre nás dobrý súper na začiatok majstrovstiev. S každým duelom sa budeme už len zlepšovať,“ povedal 26-ročný center.

Paul Šťastný absolvuje v nasledujúcich troch dňoch dve dôležité stretnutia. Najskôr v sobotu večer nastúpia Američania proti Kanade, súboje dvoch zámorských reprezentácií majú vždy špecifický náboj.

O dva dni neskôr to bude meranie síl proti Slovensku, odkiaľ pochádzajú jeho rodičia. „Teším sa na sobotu, ale potom aj na pondelok na zápas proti Slovákom. Nasledujúce dve stretnutia budú pre mňa veľmi zaujímavé,“ priznal sa Paul Šťastný a doplnil: „V minulosti som už som proti Slovensku hral, pokiaľ sa dobre pamätám, bolo to na majstrovstvách sveta v Rusku, čiže to nebude po prvý raz.“

USA – Francúzsko 7:2 (1:1, 3:1, 3:0)

Góly: 17. Okposo (Goligoski, Faulk), 24. J. Johnson (Lasch, Faulk), 30. B. Ryan (Pacioretty, Paul Šťastný), 40. Pacioretty (Paul Šťastný, Goligoski), 46. Slater (Palmieri), 51. Okposo (Fowler, Faulk), 58. Petry (Pacioretty, Paul Šťastný) – 13. Besch (Meunier, Auvitu), 34. Bellemare (S. Treille)

Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fraňo, Jeřábek – Blumel (všetci ČR), Schrader (Nem.), 8402 divákov.