USA obvinili Huawei z krádeže obchodných tajomstiev a porušenia sankcií voči Iránu

Huawei
Foto: ilustračné, SITA/AP.

WASHINGTON 29. januára (WebNoviny.sk) – Americké ministerstvo spravodlivosti obvinilo čínsky technologický gigant Huawei, finančnú riaditeľku spoločnosti Meng Wan-čou a niekoľko dcérskych firiem z krádeže obchodných tajomstiev, zavádzania bánk a porušenia amerických sankcií voči Iránu.

Spoločnosť Huawei, ktorá je najväčším svetovým dodávateľom telekomunikačných zariadení pre telefonické a internetové firmy, vo vyhlásení poprela akékoľvek porušenia zákona citované v obvinení.

Obvinenia boli zverejnené tesne pred kľúčovými dvojdňovými obchodnými rokovaniami medzi USA a Čínou, ktoré sa majú začať vo Washingtone. Analytici pre oblasť obchodu uviedli, že to môže zhoršiť perspektívu prelomu v rokovaniach.

Obvinená finančná riaditeľka spoločnosti Huawei Meng Wan-čou bola minulý mesiac zatknutá v Kanade. USA sa usilujú o jej vydanie na základe tvrdenia, že sa dopustila podvodu zavádzaním bánk o obchodoch firmy Huawei s Iránom. Podľa prokuratúry Huawei obchodoval s Iránom prostredníctvom hongkonskej firmy Skycom.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Meng Wan-čou
Firmy a inštitúcie Huawei