USA rozkazujú zvyšku sveta, vyhlásil Maduro v OSN a chcel by si podať ruku s Trumpom

Nicolas Maduro
Venezuelský prezident Nicolas Maduro. Foto: archívne, SITA/AP.

NEW YORK 27. septembra (WebNoviny.sk) – Venezuelský prezident Nicolás Maduro by sa rád stretol s americkým kolegom Donaldom Trumpom. Socialistický líder to uviedol v stredu v rámci Valného zhromaždenia Organizácie Spojených národov (VZ OSN), kam prišiel, aby „bránil svoju krajinu“.

„Napriek rozdielom by som si chcel podať ruku s prezidentom USA Donaldom Trumpom a chcel by som s ním prediskutovať niektoré záležitosti,“ vyjadril sa Maduro, ktorý dodal, že bol „robotník, vodič, muž z ľudu a nie magnát“. Politik takisto vyhlásil, že USA „rozkazujú zvyšku sveta, akoby bol ich majetkom“.

Vyjadril sa aj k nedávnemu uvaleniu ekonomických sankcií zo strany USA na jeho blízkych spolupracovníkov a tiež manželku. Uviedol, že ich považuje za „nezákonné, jednostranné sankcie“.

Šesť krajín obvinilo Madura zo zločinov proti ľudskosti. Trump, ktorý predtým takisto uvažoval o stretnutí s venezuelským kolegom, dokonca nevylúčil zásah armády. Krajina sa od roku 2014 nachádza v ekonomickej kríze. Približne 2,3 milióna obyvateľov ušlo pre hyperinfláciu či pre nedostatok jedla a liekov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Donald TrumpNicolas Maduro
Firmy a inštitúcie OSN Organizácia Spojených národov