USA sužujú útoky žraloka, vážne poranil dvoch tínedžerov

USA sužujú útoky žraloka, vážne poranil dvoch tínedžerov
Dievča vo veku asi 14 rokov prišlo pri útoku žraloka o časť ruky a môže prísť aj o nohu. Oak Island, 14. júna 2015. Foto: SITA/AP

Oak Island 15. júna (WEBNOVINY) – Dvaja tínedžeri – dievča a chlapec – utrpeli v nedeľu vážne zranenia pri dvoch útokoch žraloka, ku ktorým došlo necelé dve hodiny po sebe v pobrežných vodách pri mestečku Oak Island v americkom štáte Severná Karolína. Zatienilo to začiatok letnej turistickej sezóny v tomto malom letovisku, informovala v noci na pondelok agentúra Reuters.

Dievča prišlo o časť ruky

Dievča vo veku asi 14 rokov napadol žralok krátko po 16.00 h miestneho času. So závažnými zraneniami ľavej ruky a nohy ju previezli vrtuľníkom do nemocnice po tom, ako muž plávajúci neďaleko počul výkriky a prišiel jej na pomoc. Starostka mesta Betty Wallaceová pre Reuters uviedla, že dievča prišlo o časť ruky a môže prísť aj o nohu.

O približne 90 minút neskôr a asi tri kilometre východnejšie popri pláži pohrýzol žralok 16-ročného chlapca – v čase, keď úrady stále zamestnával prvý útok. Chlapec prišiel o ľavú ruku.

Bližšie okolnosti útokov, napríklad čo obete robili v mori alebo ako ďaleko od pobrežia plávali, neboli zatiaľ známe. Polícia však poslala na pláž osobitné hliadky varujúce ľudí, aby vyšli z vody. Na pátranie po žralokovi vyslali vrtuľník.

Wallaceová uviedla, že mestskí predstavitelia v pondelok dopoludnia posúdia, či majú pláž oficiálne uzavrieť pre verejnosť. V nedeľu bola za „nádherného“ počasia plná.

Útok žraloka hlásili aj pred týždňom

K útokom došlo len dva týždne pred sviatočným víkendom okolo 4. júla, keď mesto Oak Island s približne 7000 stálymi obyvateľmi obvykle zaplní 30-tisíc až 40-tisíc návštevníkov. Starostka dodala, že stretnutia so žralokmi sú tam nevídané – dlhoročný obyvateľ si nevedel spomenúť na jediné za 36 rokov.

Hovorkyňa šerifa potvrdila, že úrady minulý štvrtok reagovali na správu o útoku žraloka pri 50 kilometrov vzdialenom mestečku Ocean Isle Beach. Televízia ABC News informovala, že pri ňom utrpelo menšie zranenia na nohe 13-ročné dievča.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom