USA: V ročenke aj 5 najhorších ľudí sveta, nechýba ani Bush

George W. Bush
George W. Bush Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 6. júna (WEBNOVINY) – O veľký rozruch sa v malom meste Russellville v americkom štáte Arkansas sa postarala ročenka tamojšej základnej školy. Záhadným spôsobom sa totiž do nej dostal zoznam piatich najhorších ľudí sveta.

Ročenka vyšla v tlačenej podobe bez toho, aby si to niekto včas všimol a tak sa študenti mohli po strhnutí pásky dozvedieť, kto je najhorším človekom v histórii ľudstva. Práve páskou sa totiž tlačiarenská firma a vedenie školy neúspešne snažili inkriminovanú stránku zakryť.

Nič to nepomohlo a rebríček najhorších ľudí sa dostal na verejnosť, ktorá zostala pohoršená. Kraľuje mu nacistický vodca Adolf Hitler nasledovaný nebohou ikonou terorizmu Usámom bin Ládinom a vrahom Charlesom Mansonom.

Čo však Američanov naozaj pobúrilo je dalšie poradie – na štvrtom mieste totiž skončil bývalý americký prezident George W. Bush a hneď za Obamovým predchodcom sa ocitol Bushov vtedajší viceprezident Dick Cheney.

Samotná škola sa od zoznamu dištancovala, za jeho zverejnenie v ročenke ospravedlnila a sľúbila vyvodiť dôsledky. Podľa vyjadrení vedenia sa tento rebríček nijako nezhoduje s názormi školy, čo však nič nemení na fakte, že mal odrážať výsledky internetového prieskumu na stránke školy.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adolf HitlerGeorge W. Bush